خرید کفش دست دوم آری یا نه؟ کفش استوک بخریم یا نه؟

کفش دست دوم بخریم یا نه؟ چرم بازان_چرمبازان

درود بر شما دوست ارزشمند. درحال حاضر فروشگاه های مختلفی با عنوان تاناکورا فعالیت می کنند و محصولات مختلف دست دوم ازجمله کفش می فروشند. سوالیکه مطرح می شود این است: آیا واقعا خرید کفش دست دوم کار درستی است؟ خرید کفش دست دوم طرفداران و مخالفان فراوانی دارد ولی واقعا حق با کدام دسته است؟ تا انتهای مقاله با چرم بازان همراه باشید.

مزایای خرید کفش دست دوم

قیمت کمتر کفش

همه می دانیم که کفشهای دست دوم یا همان استوک قیمت پایین تری نسبت به کفشهای جدید و نو دارند. قیمت پایین تر باعث صرفه جویی در هزینه ها می شود.

خرید برند کفش محبوب

برندهای معتبر کفش زیادی در جهان وجود دارند. البته قیمت کفش این برندها هم غالبا بسیار بالا می باشد و بیشتر افراد توانایی خرید کفش نو آن برند را ندارند. به علت داشتن قیمت پایین می توان برندهای مختلف را خریداری کرد.

تنوع در استایل

هم چنین می توان مدل های مختلفی را با بودجه کمتر خرید. به این ترتیب استایل تکراری نخواهید داشت. مثلا با بودجه یک جفت کفش نو می توان دو جفت کفش استوک خرید.

معایب خرید کفش دست دوم

مسائل بهداشتی

همه می دانیم که کفش استوک قبلا توسط فردی دیگر پوشیده شده است. ما نیز به هیچ عنوان آن فرد را نمی شناسیم. پس احتمال اینکه کفش دست دوم آلوده به میکروب های بیماری زا باشد؛ بسیار زیاد است.

درواقع با خرید کفش استوک ریسک زیادی را با سلامتی خود می کنید. پسندیده نیست بخاطر مبلغ کم سلامتی خود را به خطر بیندازید. درصورت بروز بیماری، هم سلامتی خود را از دست می دهید و مبالغ زیادی برای بازگرداندن سلامتی خود خرج خواهید کرد. ضمن اینکه ممکن است چند وقتی نتوانید کار کنید.

بیشتر بدانید: عوارض کفش نامناسب کدام اند؟

کفش استوک گران است

شاید این جمله باعث تعجب شما شود.  ولی حقیقت دارد. بیشتر کفشهای دست دوم درواقع عمر خود را کرده اند و دوام بالایی ندارند.

بعد از خریدن کفش دست دوم متاسفانه عمر بالایی نخواهند داشت. پس مجبور می شوید در زمان کوتاه بازهم کفش بخرید. خرید چند جفت کفش در زمان کوتاه چندماهه مسلما برایتان گران تمام می شود.

حتی اگر وضعیت اقتصادی و درآمدی شما چندان تعریفی ندارد؛ بازهم خریدن اینگونه کفش ها ازلحاظ قوانین مالی و اقتصادی نادرست است.

کفش از مد افتاده

برخی از انواع کفش ها همیشه مد هستند و برخی دیگر فقط چند ماه مد می شوند. احتمال اینکه کفشهای دست دوم جزء کفشهای ازمد افتاده باشند؛ بسیار زیاد است. به عبارتی برخی افراد اینگونه کفش ها را زمانیکه مد می باشد؛ می خرند. سپس وقتی از مد افتاد؛ آن را به تاناکوراها می فروشند یا در سایت های فروش لوازم دست دوم عرضه می کنند.

نکته: اگر طرفدار خریدن کفشهای استوک هستید؛ ما به نظر شما احترام می گذاریم.

نظر چرم بازان درمورد کفش دست دوم

تا اینجای مقاله درمورد مزایا و معایب خریدن کفش استوک صحبت کردیم. برگردیم به سوال اول، واقعا کدام گروه حقیقت را می گویند؟ خریدن کفش دست دوم خوب است یا نه؟

سایت های فروش لوازم دست دوم یا تاناکوراها طرفدار و موافق خرید کفشهای استوک هستند. ولی به قول معروف “هیچ ماست فروشی نمی گوید ماست من ترش است”.

چرم بازان (charmbazan.com) مخالف خرید کفش دست دوم می باشد و خریدن کفش استوک را به هیچ عنوان توصیه نمی کند. به عبارتی معایب خریدن کفش استوک بسیار بیشتر از مزایای آن است.

خوشبختانه در سایت چرم بازان انواع کفش چرم طبیعی نو و باکیفیت موجود می باشد.

شما نیز هم اکنون برای خرید کفش چرم نو کلیک کنید.

کفش استوک بخریم یا نه؟ چرم بازان

مقاله “آیا خرید کفش دست دوم خوب است؟” چقدر مفید بود؟ درمورد کفشها، شما طرفدار خرید از تاناکوراها یا سایت های فروش دست دوم هستید یا نه؟ تابحال تجربه ای در این زمینه داشته اید؟ لطفا نظرتان را به اشتراک بگذارید.

با تقدیم احترام فراوان

محمد عبانژاد : مدیر سایت چرم بازان

امتیاز 2.94 از 18 رای

این نوشته در کفش ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

2 دیدگاه برای “خرید کفش دست دوم آری یا نه؟ کفش استوک بخریم یا نه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال دارید؟ کلیک کنید
×