دعای پوشیدن کفش : هنگام پوشیدن کفش چه دعایی بکنیم؟

دعای پوشیدن کفش - آداب پوشیدن کفش

درود برشما. به سایت چرم بازان خوش آمدی. اینکه همواره حال و هوای معنوی داشته باشیم باعث آرامش و رضایت خاطر ما می شود. یکی از این لحظات، هنگام پوشیدن کفش است. خواندن دعای پوشیدن کفش باعث نزدیکی بیشتر ما با پروردگار می شود. پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

دعای پوشیدن کفش

شما می توانید زمانیکه کفش خود را می پوشید؛ دعای زیر را بخوانید. در زیر ترجمه ی آن را نیز قرار داده ایم.

دعای پوشیدن کفش (عربی)

بِسمِ الله، اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ وَطِّئْ قَدَمَیَّ فِی الدُّنْیَا وَ الْآخِرَهِ وَ ثَبِّتْهُمَا عَلَى الصِّرَاطِ الْمُسْتَقِیمِ یَوْمَ تَزِلُّ فِیهِ الْأَقْدَام

ترجمه دعا

به نام خدا، خدایا بر محمّد و آل محمّد درود فرست و قدم مرا در دنیا و آخرت هموار گردان و در روزی که قدم ها لغزش پیدا می کنند، قدم های مرا بر صراط مستقیم، ثابت نگهدار.

دعا درآوردن کفش

اَلحَمدُ لِلّهِ الَّذِی رَزَقَنِی مَا اَوقِی بِهِ قَدَمَی مِنَ الاَذَی، أللّهُمَّ ثَبِّتهُمَا عَلَی صِرَاطِکَ المُستَقِیمِ، یَومَ تَزِلُّ فِیهِ الأقدَامِ، وَ لا تَزِلُّهُمَا عَنِ الصِّرَاطِ المُسَوّی

ترجمه دعا

سپاس خدای را که کفشی را به من ارزانی داشت تا پای خود را از اذیت شدن حفظ کنم، خداوندا! روزی که قدم ها لغزش پیدا می کنند، قدم های مرا بر صراط مستقیم، ثابت نگهدار و آنها را از راه مستقیم نلغزان.

پیشنهاد: مقاله اشتباهات پوشیدن کفش می تواند برایتان مفید باشد.

دعای پوشیدن کفش - هنگام پوشیدن کفش چه دعایی بکنیم؟

دعای پوشیدن کفش (فارسی)

شاید برایتان سوال پیش بیاید که آیا می توان دعای پوشیدن کفش را بصورت فارسی بخوانیم؟

در پاسخ می گوییم: بله. هدف از دعاکردن نزدیک شدن به خدا و رازونیاز با او می باشد. ازطرفی دعاکردن به زبان عربی درواقع همان رازونیاز با خداوند به زبان عربی است. پس می توان دعای پوشیدن کفش را به زبان فارسی و حتی زبان مادری انجام دهید.

در زیر چند دعا را آورده ایم.

  • خداوندا! پوشیدن این کفش را سرآغاز انجام کار خوب قرار بده.
  • پروردگارا! ما را در اطاعت از خود ثابت قدم نگه دار.
  • کمک کن هرگز پایمان در اطاعت از تو نلغزد.

چرم بازان در زمینه فروش محصولات چرم طبیعی فعالیت می کند. اگر سوال مذهبی خاصی دارید؛ در زیر لینک ورود به سایت مراجع تقلید را گذاشته ایم. لطفا با دفتر مرجع تقلید خود در ارتباط باشید.

برای ورود به سایت مراجع تقلید شیعه کلیک کنید.

مقاله” دعای پوشیدن کفش ” چقدر برایتان مفید بود؟ آیا با فارسی دعا کردن یا به زبان مادری موافق هستید؟ لطفا نظرتان را با ما درمیان بگذارید. اگر سوال یا پیشنهادی دارید؛ روی آیکن واتساپ کلیک نمایید.

دوستدار شما

محمد عبانژاد: چرمبازان

به این مطلب امتیاز بدهید

امتیاز 2.75 از 32 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال دارید؟ کلیک کنید
×