تنگ کردن کفش: چگونه کفش را تنگ کنیم؟

تنگ کردن کفش - چگونه کفش را تنگ کنیم؟ - چرم بازان - charmbazan

سلام بر شما دوست خوشتیپ. گاها پیش می آید بعد از خرید کفش، متوجه می شویم که کفش کمی برایمان بزرگ است. این سوال به ذهن می رسد که چگونه کفش را تنگ کنیم؟ آیا تنگ کردن کفش یا کوچک کردن کفش امکان پذیر است؟ چگونه کفش بزرگ را کوچک کنیم؟

با چرم بازان همراه باشید.

اولین توصیه در تنگ کردن کفش

جواب کوتاه برای سوال “تنگ کردن کفش: چگونه کفش را تنگ کنیم؟” این است: کفش تنگ نمی شود. بله، کفش تنگ نمی شود. اما در ادامه خواهید دید که روش هایی معرفی می کنیم که کفش تنگ اندازه شما شود.

کفش گشاد برای سلامتی شما مضر است . اگر امکان مرجوعی کردن دارید؛ حتما کفش گشاد را مرجوعی کنید و کفش با سایز مناسب بخرید.

به طور کلی راهکار چرم بازان در مورد تنگ کردن کفش بدین صورت است.

  1. کفش با سایز مناسب بخرید
  2. کفش گشاد را مرجوعی کنید و بجای آن کفش مناسب بخرید.
  3. اگر موارد بالا برایتان مقدور نبود؛ به راهکارهای این مقاله توجه نمایید.

پیشنهاد: مقاله کفش نامناسب چه عوارضی دارد؟ می تواند برایتان مفید باشد.

روش های تنگ کردن کفش

به طور کلی در مورد تنگ کردن کفش گشاد یا همان کوچک کردن کفش، دو راهکار کلی وجود دارد.

  1. حجم کفش را کاهش دهیم.
  2. حجم پاهایمان را افزایش دهیم.

پوشیدن جوراب ضخیم

پوشیدن جوراب ضخیم یا دو جفت جوراب روی هم شاید در تنگ کردن کفش برایتان موثر نباشد. ولیکن با این روش حجم پاهای شما بیشتر می شود و فضاهای خالی درون کفش پوشانده می شوند. بدین ترتیب کفش برایتان گشاد نخواهد بود.

دقت کنید که قد جورابی که روی جوراب دیگر می پوشید؛ بلندتر از جوراب زیرین باشد. یعنی جوراب پایینی دیده نشود. مسلما این روش برای تابستان چندان مناسب نیست.

این روش را می توانید در کفش های زمستانی بخصوص نیم بوت ها یا زمانی که هوا گرم نیست، امتحان کنید. روش تنگ کردن کفش گشاد - چگونه کفش را تنگ کنیم؟ - چرم بازان

استفاده از پد پا

این راهکار هم مانند پوشیدن جوراب حجم پاهای ما را افزایش می دهد. پد پاها قسمت ها ی مختلف مانند قوس پا یا پاشنه پا را می پوشانند. مزیت استفاده از این روش این است که پاهایتان عرق نمی کند.

کوچک کردن کفش - چگونه کفش را کوچک کنیم؟ - چرمبازان

استفاده از کفی کفش

خرید کفی کفش جدید و گذاشتن آن داخل کفش باعث می شود حجم داخل کفش کاهش پیدا کند. کفی های مختلف در سایزها و ضخامت ها متفاوتی وجود دارند.

پس کفی بخرید که ضخامت و حجم آن بیشتر از کفی خود کفش باشد.

تنگ کردن کفش - چرم بازان - charmbazan

مراجعه به کفاش ماهر

لازم نیست تمام کارها را خودتان انجام دهید. می توانید مشکل تنگ کردن کفش گشاد را به کفاش ماهر بسپارید. این کار شاید کمی زمانبر باشد ولیکن اطمینان خاطر شما بیشتر می شود.

پیشنهاد: مقاله چگونه گفش چرم تنگ را گشاد کنیم؟ میتواند برایتان مفید باشد.

روش های نادرست تنگ کردن کفش

در این قسمت روشهای نادرست در مورد تنگ کردن کفش گشاد یا کوچ کردن کفش را برایتان معرفی می کنیم.

چرم بازان با این روش ها مخالف است و توصیه نمی کند. هرچند که سایت های بسیاری بدان اشاره کرده باشند.

مرطوب کردن کفش

در این روش کفش را با آب مرطوب و خیس می کنند. سپس در هوای آزاد قرار می دهند تا خشک شود. چندین بار این عمل تکرار می شود! اما این روش اشتباه است. چرا؟

مرطوب کردن کفش چرم باعث کاهش عمر آن می شود. اگر خیس کردن کفش موثر باشد؛ تاثیر آن بقدری کم است که به چشم نمی آید. بعد از پوشیدن و فشار وارد شدن به کفش، کفش دوباره جا باز می کند.

استفاده از نوار لاستیکی

در این روش نوارهای لاستیکی را درون کفش می دوزند. یعنی دو یا چند نوار لاستیکی را با استفاده از نخ و سوزن باید داخل کفش بدوزید. اما این روش نادرست است. چرا؟

ممکن است با این کار کلا کفش شما پاره شود و مجبور شوید کفش جدید بخرید. حتی اگر این روش موثر باشد؛ به ابزار ویژه نیاز دارد. با سوزن ساده و نخ ساده نمی شود.

استفاده از دستمال کاغذی

در این روش برای کوچک کردن کفش، در قسمت پنجه کفش  روزنامه یا کاغذ یا پارچه و حتی دستمال کاغذی قرار می دهند. استفاده از دستمال کاغذی یا به طور کلی کاغذ یا روزنامه یا پارچه برای تنگ کردن کفش گشاد توصیه نمی شود.

همانطور که می دانید پا عرق می کند. به مرور کاغذ عرق را جذب می کند و باعث بوی بد کفش و پاهایتان می شود. از طرفی بعد از مدتی دستمال کاغذی یا کاغذ سفت می شود و ممکن است به پاهایتان آسیب برسد.

راهکار تنگ کردن کفش

همانطور که ملاحظه نمودید کوچک کردن کفش روشهای خاصی دارد ولیکن یک راهکار برایتان معرفی میکنیم. راهکار پیشنهادی ما پیشگیری بجای درمان است. از برندی کفش بخرید که اگر کفش برایتان گشاد بود؛ بتوانید آن را مرجوعی کنید.

درصورتی که از سایت چرم بازان (charmbazan.com) کفش چرم طبیعی خریداری کنید؛ تا 15 روز می توانید سفارشتان را مرجوعی کنید. پس لازم نیست نگران سایز آن باشید.

افراد زیادی در واتساپ یا دیگر شبکه های اجتماعی به ما پیام می دهند و از اینکه کفششان گشاد است و فروشنده حاضر به پس گرفتن آن نیست شکایت و گله می کنند.

با خرید از چرم بازان این مشکلات برایتان پیش نخواهد آمد.

برای خرید کفش چرم مردانه اصل کلیک کنید.

مقاله “تنگ کردن کفش گشاد” چقدر برایتان مفید بود؟ چقدر با روش هایی که برای کوچک کردن کفش معرفی کردیم موافقید؟ لطفا نظرتان را بیان نمایید. اگر سوال یا پیشنهادی دارید؛ شما نیز روی آیکن پایین سمت راست کلیک کنید.

با تقدیم احترام فراوان

چرم بازان : انتخاب ممتازان

امتیاز 3.05 از 86 رای

این نوشته در کفش ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

2 دیدگاه برای “تنگ کردن کفش: چگونه کفش را تنگ کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال دارید؟ کلیک کنید
×
پشتیبانی واتساپ Whatsapp chat
پشتیبانی تلفنی Whatsapp chat
2 +