تفاوت مد و استایل را نمی دانید؟این مطلب را بخوانید

تفاوت مد و استایل چیست؟ - چرم بازان

درود بر شما دوست ارزشمند و ارجمند. به سایت چرم بازان خوش آمدی. اصطلاحات فراوانی در دنیای مدوپوشاک وجود دارد. ممکن است معنای برخی برایتان آشنا نباشد. خوشبختانه جای نگرانی نیست. در این مقاله تفاوت مد و استایل را برایتان توضیح می دهیم. دعوت می کنیم تا انتهای مقاله ی تفاوت مد و استایل همراه ما باشید.

تفاوت مد و استایل

قدم اول در بررسی تفاوت مد و استایل در این است که ابتدا تعریف هرکدام را بداینم. بنابراین ابتدا به تعریف هرکدام توجه نمایید.

استایل چیست؟

استایل یعنی اینکه ما چگونه خود را به دنیای بیرونی معرفی می کنیم. این معرفی کردن تنها از طریق نوعی خاص لباس پوشیدن نمی شود.

استایل شامل نوع لباس پوشیدن، نوع صحبت کردن، اخلاق ما و طرز برخورد ما با دیگران و بسیاری موارد دیگر می شود.

پیشنهاد: مقاله استایل چیست؟ می تواند برایتان مفید باشد.

مد چیست؟

حتما تابحال شنیده اید که می گویند: فلان لباس خاص مد شده است. مد یعنی اینکه در یک زمان خاص افرادی از جامعه طرفدار یک چیز شوند.

برای مثال زمانی شلوار دمپا گشاد مد بود. اما با گذشت زمان به یکباره مردم دیگر طرفدار پوشیدن شلوار دمپا گشاد نبودند.

مدت زمان ماندگاری مد می تواند چندماه تا یکی دوسال باشد. البته عمر مد چندان زیاد نیست.

یک نمونه مد در کشور ما لباس های ” keep calm ” بود. زمانیکه در خیابان راه می رفتیم دختر و پسران زیادی می دیدیم که پشت لباسشان این عبارت نوشته شده بود. اگر پسر بود کلمه ی king و اگر دختر بود کلمه ی queen نوشته می شد. ولی الان هیچ کسی آن لباس ها دیگر نمی پوشد.

تفاوت استایل و مد

مد و استایل چه تفاوتی دارند

لیست تفاوت مد و استایل

حالاکه با تعریف مد و استایل آشنا شدید؛ بهتر است سراغ تفاوت مد و استایل برویم.

  • مد گذرا می باشد اما استایل مدت زیادی ماندگار است.
  • درهنگام مد یک لباس خاص طرفدار پیدا می کند. در استایل شما لباسهای مختلفی را باهم ست می کنید.
  • بعد از مدتی مد به فراموشی سپرده می شود. اما استایل همیشه طرفدار دارد.
  • مد توسط تولیدکنندگان به جامعه معرفی می شود و افراد معروف یعنی سلبریتی ها آنها را می پوشند. استایل یعنی اینکه خودمان دلمان می خواهد چه بپوشیم.
  • مد قوانین ست کردن خاصی ندارد و فقط یک لباس خاص به یکباره طرفدار پیدا می کند. استایل قوانین ست کردن خاص و ثابتی دارد و باید طبق آن لباس بپوشید.

پیروی از مد یا استایل؟

حالاکه تفاوت مد و استایل را دانستید. این سوال پیش می آید: از مد پیروی کنیم یا از استایل؟

افراد و سایت های مختلف نظرات و پیشنهادهای متفاوتی می دهند. چرمبازان برای شما پیشنهاد خاصی می دهد. پس به موارد زیر توجه کنید.

پیشنهاد چرم بازان

چنانچه محدودیت مالی دارید؛ پیشنهاد می شود قوانین استایل را دنبال کنید. چون لباسی که الان مد است؛ ممکن است ماه بعد دیگر از مد افتاده باشد و شما مجبور شوید دوباره هزینه کنید.

چنانچه محدودیت مالی ندارید؛ پیشنهاد می کنیم ابتدا استایل شخصی خودتان را بسازید و در مرحله ی بعد به سراغ مد بروید. برای مثال اگر استایل اسپرت دارید و گاها دنبال مد نیز می روید. بسیار خوب است.

مقاله ” تفاوت مد و استایل “چقدر مفید بود؟ شما طرفدار کدام هستید؟ مد یا استایل؟ چه لباسی می شناسید که قبلا مد بوده ولی حالا دیگر طرفداری ندارد؟ لطفا نظرتان را به اشتراک بگذارید. اگر سوال یا انتقادی دارید؛ روی آیکن پایین سمت راست کلیک کنید. دوستانه پاسختانه را می دهیم.

وبسایت چرم بازان در زمینه فروش محصولات چرم طبیعی فعالیت می کند. برای داشتن استایل خاص و جذاب پوشیدن محصولات چرم طبیعی می تواند گزینه خوبی باشد.

هم اکنون برای خرید کفش چرم طبیعی کلیک کنید.

با تشکر

چرمبازان (charmbazan.com)

امتیاز 4.50 از 4 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال دارید؟ کلیک کنید
×
پشتیبانی واتساپ Whatsapp chat
پشتیبانی تلفنی Whatsapp chat
2 +