تفاوت کفش مجلسی و رسمی در چیست؟

تفاوت کفش مجلسی و رسمی _ چرم بازان

درود برشما همراه ارزشمند و گرانبها. پوشیدن انواع کفشها قوانین خاص خود را دارد. یعنی نمی توان هر کفشی را هرجایی پوشید. تفاوت کفش مجلسی و رسمی چیست؟ آیا می توان آنها را بجای هم پوشید؟ آیا می توان کفش مجلسی را در محیط کاری پوشید؟ تا انتهای مقاله با چرم بازان همراه باشید.

تفاوت کفش مجلسی و رسمی

برای بیان تفاوت کفش مجلسی و رسمی هم به نوع زنانه و هم نوع مردانه اشاره می کنیم. چرم بازان برای اولین بار تفاوت این دو نوع کفش را بیان می کند.

جنس رویه کفش

جنس رویه کفش مجلسی از مواد مختلف تشکیل می شود. پارچه مخملی ، پارچه ساده ، چرم طبیعی ورنی ، چرم طبیعی جیر و چرم طبیعی معمولی ازجمله مواد تشکیل دهنده کفش مجلسی هستند.

کفش های رسمی تنوع جنس رویه کمتری دارند. معمولا از جنس چرم طبیعی معمولی یا چرم طبیعی جیر هستند.

برای مثال کفش آکسفورد مردانه با رویه چرم ورنی، کفش مجلسی محسوب می شود. ولی کفش آکسفورد مردانه با رویه چرم طبیعی معمولی، کفش رسمی محسوب می شود.

به طور کلی کفشهای مجلسی تنوع ظاهری زیادتری نسبت به کفش رسمی دارند.

کفش رسمی زنانه

تفاوت کفش مجلسی با کفش رسمی _ charmbazan

پیشنهاد برای مطالعه: کفش مجلسی چیست؟

تزیینات روی کفش

ازجمله تفاوت کفش مجلسی و رسمی، تزیینات روی آنها می باشد. تزیینات معمولا در کفشهای مجلسی زنانه استفاده می شود. درحالیکه کفش های رسمی زنانه و مردانه هیچ گونه تزییناتی ندارند. چون برای محیط کار طراحی شده اند نه مجالس و مهمانی ها.

رنگ کفش

رنگ کفش نیز تفاوت کفش مجلسی و رسمی به حساب می آید.

در کفشهای مجلسی گاها رنگ های جیغ و متفاوت نسبت به کفش های معمولی بکارمی رود. برای مثال پوشیدن کفش مجلسی قرمز یا زرد برای خانوم ها چیز عجیبی نیست. چون به راحتی می توانند با لباس مجلسی شان ست کنند.

قضیه در مورد کفش رسمی فرق می کند. در کفشهای رسمی رنگ های جیغ یا غیرمعمول بکار نمی رود. مثلا رنگ مشکی یا قهوه ای یا عسلی مناسب کفش رسمی می باشد. درحالیکه رنگ بنفش یا آبی یا زرد مناسب نیست.

کفش مجلسی زنانه

ست کردن کفش با لباس

کفش رسمی و کفش مجلسی هرکدام با لباسهای مختلفی ست می شوند.

برای مثال کفش مجلسی زنانه قرمز با لباس مجلسی زنانه انتخاب صحیح می باشد. ولی همان کفش با هیچکدام از لباس های اداری و لباس پرسنلی ست نمی شود.

پیشنهاد برای مطالعه: آموزش خرید کفش زنانه و مردانه

تفاوت کفش مجلسی و رسمی

آیا می توان کفشی خرید که هم مناسب مجالس و مهمانی ها باشد و هم مناسب محیط کاری و رسمی؟

چرم بازان برای کفش زنانه و کفش مردانه دو پاسخ متفاوت می دهد.

کفش زنانه

درمورد کفش زنانه، خیر این امکان وجود ندارد.

معمولا کفش های مجلسی زنانه طوری طراحی می شوند که تزیینات زیاد یا رنگ خاص دارند. مطمعنا اینگونه کفشها مناسب محیط کاری نیستند.

ازطرفی کفش های رسمی زنانه طراحی ساده دارند. لذا خانم ها مایل نیستند آنها را درد مجالس بپوشند. به عبارتی برای مجالس و مهمانی ها به دنبال کفشهای خاص هستند.

کفش مردانه

در مورد کفش مردانه، بله این امکان وجود دارد.

کفش مجلسی مردانه فقط مناسب مجالس و مهمانی ها می باشد. اما آقایان می توانند کفش رسمی که طراحی شلوغ و پیچیده ندارند را بخرند. این کفش ها هم مناسب مجالس هستند و هم مناسب محیط کاری.

خوشبختانه در وبسایت چرم بازان انواع کفش رسمی و مجلسی موجود می باشد. همگی کفش ها از مواد باکیفیت و بادوام ساخته شده اند. ضمنا طراحی و زیبایی کفش توسط استاید خبره تبریزی انجام می شود.

فرق کفش مجلسی و کفش رسمی _ چرمبازان

هم اکنون برای خرید آنلاین کفش مجلسی کلیک کنید.

مقاله «تفاوت کفش مجلسی و رسمی» چقدر مفید بود؟ آیا تفاوت دیگری نیز دارند؟ نظر شما چیست؟ اگر سوال یا پیشنهادی دارید؛ روی آیکن واتساپ کلیک کنید.

با تقدیم احترام

محمد عبانژاد: مدیر سایت چرم بازان

امتیاز 3.70 از 10 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال دارید؟ کلیک کنید
×