رفع خشکی کفش نو: با کفش خشک و سفت چکار کنیم؟

رفع خشکی کفش نو - چرم بازان - charmbazan

سلام دوست گرامی. به سایت چرم بازان خوش آمدی. حتما شنیده اید که می گویند: کفش نو خشک است و باید چند روزی بگذرد تا کفش نرم شود. در این مقاله می خواهیم ببینیم آیا چنین اتفاقی پیش می آید یا نه؟ تا پایان مقاله رفع خشکی کفش نو همراه ما باشید.

رفع خشکی کفش نو

ابتدا باید بررسی شود که آیا واقعا کفش نو، خشک است یا نه؟ درپاسخ باید بگوییم که هرکدام از ما فرم پای متفاوت داریم. زمانی که کفش نو می خریم؛ پایمان درون کفش قرار می گیرد. چون فرم پای ما و فرم کفش باهم یکسان نیست. فکر می کنیم که کفش خشک است و باید برای رفع خشکی کفش نو یا همان نرم کردن کفش اقدام کنیم.

خشک بودن کفش دو حالت دارد که در زیر آنها را بررسی می کنیم.

کفش استاندارد

کفش استاندارد توسط اساتید ماهر طراحی و تولید می شود. هم چنین فرم استانداردی دارند و باعث می شوند حالت طبیعی پاها حفظ شود.

یک امکان وجود دارد که فردی قبلا کفش غیراستاندارد خریده باشد و آن کفش فرم پایش را عوض کرده باشد. ممکن است فردی به فرم غیرطبیعی و غیر استاندارد عادت کرده باشد. در این صورت کفش استاندارد در نظر آن شخص خشک به نظر می رسد.

کفش غیراستاندارد

برعکس حالت بالا نیز ممکن است پیش بیاید. برای مثال فردی همیشه کفش استاندارد می خرد. بنا به دلایلی آن شخص کفش نامناسب و غیراستاندارد خریده است. در این حالت به نظر آن شخص، کفش جدید خشک است. البته که نظر آن شخص درست می باشد.

راهکار رفع خشکی کفش نو

برای نرم کردن کفش یا همان رفع خشکی کفش نو راهکارهایی وجود دارد که در ادامه آن ها را معرفی می کنیم.

کفش را واکس بزنید

اگر کفش چرم طبیعی استاندارد خریده اید و احساس می کنید خشک است؛ یکبار قبل از پوشیدن آن را واکس بزنید. این کار باعث نرم شدن کفش می شود.

پیشنهاد: مقاله آموزش واکس زدن کفش می تواند برایتان مفید باشد.

حرارت دادن به کفش

کفش ها در دمای پایین انعطاف پذیری خود را از دست می دهند. می توانید با حرارت ملایم سشوار به مدت یکی دو دقیقه کفش را کمی گرم کنید. اینکار باعش رفع خشکی کفش نو و نرم شدن کفش می شود.

نکته: از حرارت مستقیم و شدید و مدت طولانی به کفش پرهیز کنید.

نکته: برای نرم کردن کفش نو آن را کنار و نزدیک بخاری نگذارید.

پوشیدن کفش نو

همانطور که در ابتدا خدمت شما عرض کردیم؛ ممکن است فرم کفش و فرم پای شما یکسان نباشد. بنابراین به کفش زمان بدهید که فرم پای شما را بگیرد.برای اینکار کفش را در روزهای اول خرید چند بار با فاصله زمانی مختلف بپوشید. این کار باعث رفع خشکی کفش نو می شود و کفش با فرم پای شما هماهنگ می شود.

پیشنهاد: مقاله نرم کردن کفش می تواند برایتان مفید باشد.

چکار کنیم کفش نو پایمان را نزند

رفع خشکی کفش نو با خرید کفش

کفش استاندارد طراحی اصولی دارد و باعث حفظ سلامت پاها می شود. از طرفی فرم کفش استاندارد با فرم صحیح پا هماهنگ است. ولی کفش های بی کیفیت باعث آسیب رساندن به پاهایتان می شود. سزاوار نیست بخاطر خرید کفش بی کیفیت سلامت خودتان را به خطر بیندازید.

چرم بازان به شما پیشنهاد می کند کفش باکیفیت و استاندارد بخرید.

هم اکون برای خرید کفش چرم طبیعی مردانه کلیک نمایید.

مقاله ” رفع خشکی کفش نو “چقدر برایتان مفید بود؟ شما چه راهکاری سراغ دارید؟ آیا تجربه یا خاطره ای در این خصوص دارید؟ لطفا نظرتان را با ما درمیان بگذارید. چنانچه سوال یا انتقاد یا پیشنهادی دارید؛ روی آیکن واتساپ کلیک نمایید.

با تشکر فراوان

محمد عبانژاد: مدیر سایت چرم بازان

به این مطلب امتیاز بدهید

امتیاز 3.14 از 154 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال دارید؟ کلیک کنید
×
پشتیبانی واتساپ Whatsapp chat
پشتیبانی تلفنی Whatsapp chat
2 +