راز تشخیص چرم طبیعی از مصنوعی

چگونه چرم طبیعی را تشخیص دهیم؟ - تشخیص چرم اصل از تقلبی

درود بر شما. محصولات چرم طبیعی طرفداران فراوانی دارند. همین موضوع باعث ایحاد نگرانی می شود. برخی افراد محصولات چرم مصنوعی را به نام چرم طبیعی می فروشند. نحوه تشخیص چرم طبیعی از مصنوعی چگونه است؟ چگونه چرم طبیعی را تشخیص دهیم؟ جای نگرانی نیست.

با چرم بازان همراه باشید.

تشخیص چرم طبیعی از مصنوعی با حواس

تشخیص چرم طبیعی از مصنوعی به کمک بو

یکی از راه های ساده تشخیص چرم طبیعی از مصنوعی، توجه به بوی آنها می باشد. شاید بوی چرم طبیعی را نشناسید. اما بوی پلاستیک برای همه ی ما آشنا می باشد. پس اگر محصولی از قبیل کفش، کیف و… بوی پلاستیک بدهد؛ نشانگر آن است که آن محصول از چرم مصنوعی درست شده است.

پیشنهاد: مقاله چرم طبیعی چیست؟ می تواند برایتان مفید باشد.

واکنش چرم طبیعی در برابر فشار

چرم طبیعی از پوست حیوانات درست می شود.همانطور که می دانید وقتی روی پوستمان فشار وارد می کنیم؛ پوستمان چروک می شود. پس یکی از راه های تشخیص چرم طبیعی از مصنوعی فشار وارد کردن به محصول چرمی می باشد.

محصولات چرم طبیعی هنگام فشار دادن، در محل فشار چروکیده می شوند ولی محصولات چرم مصنوعی چنین نیستند.

تشخیص چرم طبیعی از مصنوعی با چشم

یکی از راه های آسان تشخیص چرم طبیعی از مصنوعی توجه به آستر یا لبه ها یا پشت محصول است.

چرم طبیعی از یک لایه ی پوست درست شده است. قسمت بیرونی چرم طبیعی، صاف می باشد و قسمت داخلی آن پرزدار است. اگر به لبه های چرم طبیعی نگاه کنید؛ می بینید که انگار یه ورقه ی ضحیم را برش داده اند.

زمانیکه به چرم طبیعی نگاه می کنید؛ بعضی قسمت ها روشن و بعضی قسمت ها تیره هستند. یعنی نور را به صورت منظم منعکس نمی کند.

چرم مصنوعی از سه لایه درست شده است. اگر به لبه های محصول توجه کنید؛ می بینید که انگار سه تا کاغذ نازک را بهم چسبانده اند و یک ورقه ضخیم درست شده است. این قسمت ها با کمی دقت معلوم می شود. البته در بعضی مواقع لبه ها را به داخل تا می زنند و این قسمت ها دیده نمی شود. اگر چند محصولی که مطمعن هستید از چرم طبیعی درست شده اند را بررسی کنید؛ می توانید در این روش مهارت بدست آورید.

تشخیص چرم طبیعی از مصنوعی - charmbazan

راه های تشخیص چرم طبیعی از مصنوعی - چرم بازان - چرمبازان

تست چرم طبیعی با شعله

  • چرم طبیعی در برابر حرارت مقاومت می کند.
  • درمقابل حرارت ابتدا کمی جمع می شود.
  • به مقدار خیلی کم می سوزد.
  • هنگام سوختن چرم طبیعی دود سفید رنگ تولید می کند.
  • هنگام سوختن بویی مانند سوختن مو بوجود می آید.
  • به محض دور کردن حرارت و آتش سوختن چرم طبیعی متوقف می شود.

تشخیص چرم طبیعی از مصنوعی به کمک آتش روشی نیست که بتوان در مغازه آن را انجام داد. چون ممکن است فروشنده اعتراض کند و موجب بحث و جدل شود.

تست چرم طبیعی با فندک

واکنش چرم طبیعی با آب

از راه های بی دردسر تشخیص چرم طبیعی از مصنوعی استفاده از آب می باشد. چرم طبیعی به طور کامل ضد آب نیست. اگر رو محصول چرمی مقداری آب ریختید و بعد از گذشت مدتی آب جذب محصول شد؛ نشان می دهد که آن محصول از چرم طبیعی درست شده است.

البته می توان با روشهایی محصولات چرم طبیعی را ضدآب کرد ولی معمولا محصولاتی که در ویترین فروشگاه ها هستند هنوز ضدآب نیستند و شما خودتان باید آن را ضدآب کنید.

اگر آب روی محصول چرمی جمع شود و نفوذ نکند؛ نشان می دهد که آن محصول از چرم مصنوعی درست شده است.

پیشنهاد: مقاله تشخیص کفش چرم اصل می تواند برایتان مفید باشد. در این مطلب تمرکز روی محصولات چرمی به صورت کلی می باشد.

چگونه چرم طبیعی را تشخیص دهیم؟ - چرم بازان - چرمبازان

شاناسی چرم طبیعی از تقلبی - چرم بازان - charmbazan

قیمت چرم طبیعی

همه می دانیم که قیمت محصولات چرم طبیعی از چرم مصنوعی بیشتر است. اما نگرانی اصلی هم همینجاست. یعنی افراد نگران این هستند که قیمت محصول چرم طبیعی را پرداخت کنند ولی محصولی از جنس چرم مصنوعی تحویل بگیرند. در این خصوص برای تشخیص چرم طبیعی از مصنوعی چند نکته ذکر می کنیم.

اگر قیمت محصولی بسیار پایین باشد؛ حتما از چرم مصنوعی درست شده است.

در خرید حضوری به خیابانی که می خرید هم دقت کنید. در بازارهایی که به ارزانسرا معروفند یا اگر تعداد زیادی از فروشگاه ها چرم مصنوعی می فروشند؛ احتمال اینکه محصولی از جنس چرم طبیعی پیدا کنید؛ بسیار کم است.

اگر فروشنده یا سایت با اطمینان عنوان نکند که از چرم طبیعی درست شده است. پس یک جای کار می لنگد.

برچسب چرم طبیعی

بله به برچسب محصول دقت نکنید. بسیاری از سایت ها عنوان می کنند که به برچسب محصول دقت کنید. اما چرم بازان می گوید برای تشخیص چرم طبیعی از مصنوعی این کار را نکنید. بخاطر دلایل زیر:

اولین کاری که فروشنده محصولات فیک می کند؛ خرید برچسب برند معروف می باشد. مثلا حتی در دستفروش ها هم کفش نایک مشاهده می شود. اما این کفش نایک همانی است که در کارخانه اصلی تولید شده است؟ مسلما خیر.

در کشور ما متاسفانه قوانین کپی رایت چندان رعایت نمی شود. برای مثال بعضی از فروشندگان عنوان می کنند کفشی که می فروشند، کفش چرم تبریز است. در حالیکه شاید اینگونه نباشد.

ما هم ادعا می کنیم تمامی مدل های کفش چرم موجود در سایت چرم بازان تولید تبریز می باشد. اما توجه کنید ما خودمان شخصا و به طور مستقیم مدل های کفش چرم را ازاساتید تبریزی تهیه می کنیم. بعد از خرید مشتری هم گارانتی کتبی می دهیم. آیا فروشندگان دیگر اینگونه می توانند با اطمینان از اصالت محصول خود با مدرک دفاع کنند؟

پس حواستان باشد. یک برچسب ساده شما را فریب ندهد.

راز تشخیص چرم طبیعی از مصنوعی

تابحال هرچه خوانده اید را کنار بگذارید! بهترین راه و راز تشخیص چرم طبیعی از مصنوعی، خرید از برند معتبر چزم طبیعی می باشد. اما دلایل این گفته ما چیست؟

شما نمی توانید در فروشگاه محصولی را با کبریت یا فندک تست کنید. این کار ممکن از به درگیری با فروشنده هم بکشد! فروشنده حق دارد که از آتش زده شدن محصولاتش ناراحت شود هرچند که فیک و تقلبی باشد. خودتان را جای فروشنده بگذارید. آیا دوست دارید کسی کالای شما را آتش بزند؟ هم چنین این روش باعث می شود بین شما و فروشنده اعتماد ایجاد نشود.

برای مثال ممکن است مغازه ای هرروز ۱۰۰ مشتری داشته باشد. اگر ۱۰۰ نفر بخواهند تشخیص چرم طبیعی از چرم مصنوعی را به کمک فندک انجام دهند؛ آن محصول اگر از جنس فولاد هم باشد ذوب می شود چه برسد به چرم طبیعی!

حتی اگر با آتش تست کردید و متوجه شدید محصول فیک است. باید هزینه آن را بپردازید. چون بهرحال باعث خسارت به آن کالا شده اید هرچند که از چرم مصنوعی باشد.

ریختن آب روی کالای چرمی یا تا کردن آن در فروشگاه یا بعد از اینکه از سایتی خرید کردید؛ روش مناسبی نیست. اگر محصول را تا کردید و روی آن خط افتاد نشان می دهد از چرم طبیعی درست شده است. اما با این کار فرصت مرجوعی کردن را از خود سلب می کنید.

دلایل زیادی می توانیم عنوان کنیم. که ذکر این چند مورد کفایت می کند. درکل شما این روش های تشخیص چرم طبیعی از مصنوعی را بدانید ولی توصیه می کنیم استفاده نکنید.

پیشنهاد سایت چرم بازان

از نظر چرم بازان بهترین راه و راز تشخیص چرم طبیعی از مصنوعی، خرید از برند معتبر چرم طبیعی است. به عبارتی لازم نیست متخصص در زمینه شناخت چرم طبیعی شوید و این کار هم ضرورتی ندارد. آیا شما بخاطر اینکه بدانید چطور می شود سرماخوردگی را درمان کرد؛ پزشکی تحصیل می کنید؟ از برند معتبر خرید کنید و گارانتی کتبی دریافت کنید و نگران چیزی نباشید. خوشبختانه در ایران برندهای چرم معتبر زیادی وجود دارد که با خیال راحت می توانید از آنها خرید نمایید.

برند چرم بازان هم یکی از برندهای معتبر در زمینه چرم طبیعی می باشد.

تمام محصولات چرم بازان (charmbazan) از چرم طبیعی است و به هیچ عنوان کالایی از جنس چرم مصنوعی نداریم. پس لازم نیست نگران جنس محصولات باشید.

برای خرید آنلاین کفش چرم طبیعی کلیک کنید.

مقاله “تشخیص چرم طبیعی از مصنوعی” چقدر برایتان مفید بود؟ شما برای اینکه مطمعن شوید کالایی که خریده اید اصل هست، چکار می کنید؟ آیا با چرمبازان از قبل آشنا بودید؟ تجربه ای در این مورد دارید؟ اگر سوال یا پیشنهادی دارید؛ لطفا نظر بدهید. می توانید قبل از خرید با ما مشورت کنید. اگر سوالی دارید روی آیکن پایین سمت راست کلیک کنید.

با تقدیم احترام

محمد عبانژاد : مدیر سایت چرم بازان

.

امتیاز 4.43 از 23 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال دارید؟ کلیک کنید
×