تشخیص کفش چرم اصل : چگونه کفش چرم را تشخیص دهیم؟

نحوه تشخیص کفش چرم اصل

درود بر شما. به سایت چرم بازان خوش آمدید. ممکن است هنگام خرید کفش چرم نگرانی هایی وجود داشته باشد. نگرانی هایی مانند “نکند کفش چرم فیک باشد” یا “نکند هزینه کفش چرم طبیعی را پرداخت کنم و در آخر کفش چرم مصنوعی تحویل بگیرم”. چگونه کفش چرم اصل را تشخیص دهیم؟ تا انتها همراه ما باشید تا راه های تضمینی تشخیص کفش چرم اصل را بدانید.

اولین قدم در تشخیص کفش چرم اصل

اولین نکته ای که بایستی توجه کنید این است که محصولات چرم طبیعی قیمت بالاتری نسبت به چرم مصنوعی دارند. پس قدم اول در تشخیص کفش چرم اصل از تقلبی توجه کردن به قیمت است.

اگر قیمت کالا بیش از حد ارزان بود به خود زحمت تشخیص کفش چرم اصل از مصنوعی را نمی دهیم. برای مثال اگر بگویند قیمت کفش زیر 500هزارتومان است و کفش، چرم طبیعی است. به خود زحمت بررسی نمی دهیم و مطمئن هستیم که آن کفش فیک است. به عبارتی قیمت کفش چرم طبیعی بیشتر از 500 هزار تومان می باشد.

این قیمت برای سال 1401 می باشد.

تشخیص کفش چرم اصل به کمک آتش

آتش زدن چرم طبیعی

هنگامی که چرم طبیعی در معرض آتش قرار می گیرد ابتدا مقاومت می کند و فورا نمی سوزد .بعد از آنکه آتش را بازهم در معرض چرم طبیعی قرار دهید ، چرم طبیعی خشک می شود و سپس جمع می شود و بعد از آن کمی می سوزد.

چرم مصنوعی را اگر در معرض آتش قرار دهیم ، فورا می سوزد درست مانند حالتی که نایلون و پلاستیک می سوزد.

راه های تشخیص کفش چرم اصل از تقلبی نحوه تشخیص کفش چرم اصل

بوی سوختن چرم طبیعی

وقتی چرم طبیعی می سوزد بویی مانند سوختن موی بدن ایجاد می کند. چرم مصنوعی وقتی می سوزد بویی مانند سوختن پلاستیک یا نایلون یا تایر می دهد.

چگونه از این روش استفاده کنیم؟ مسلما این روشی نیست که در مغازه انجام دهید چرا که ممکن است فروشنده ناراحت شود . اگر کالایی خریده اید و می خواهید این روش را اجرا کنید .بر روی قسمت هایی اجرا کنید که در دید نیستند. مثلا قسمت داخلی کیف یا قسمت داخلی کاپشن.

چرم طبیعی ضد آب نیست

اگر چند قطره روی چرم طبیعی بریزید بعد از گذشت مدت کوتاهی آب به درون چرم نفوذ می کند ولی اگر آب را بر روی چرم مصنوعی بریزید به همان حالت می ماند.

تشخیص کفش چرم طبیعی با فشار دادن

اگر با انگشت قسمتی از چرم طبیعی را فشار دهیم ، چروک بوجود می آید ولی در چرم مصنوعی چنین چیزی نداریم و فقط آن قسمت خم می شود. این روش یکی از روش هایی است که همه جا می توانید استفاده کنید و کسی هم متوجه نشود. در واقع با فشار دادن انگشتتان و نگاه کردن می توانید تشخیص دهید.

تشخیص کفش چرم طبیعی تشخیص چرم طبیعی از مصنوعی

به لبه های کفش چرم دقت کنید

برش لبه ی  محصولات چرم طبیعی کامل قابل مشاهده است ولی کالای چرم مصنوعی در قسمت لبه تا خورده است و سپس دوخته شده است . اگر دیدید لبه ها تا خورده است ، بایستی به تعریف و تمجید فروشنده از آن کالا شک کنید.

راهنمای تشخیض کفش چرم اصل

لبه ی لعاب دار با لبه ی تا خورده فرق می کند.

لبه ی تا خورده مثل پارچه ای است که تا کرده ایم و سپس دوخته ایم ولی لبه ی لعاب دار همان لبه ی برش خورده است که روی برش ها را با لعاب( رنگ خاص) پوشانده اند.

چگونه کفش چرم را تشخیص دهیم

بازتاب نور توسط چرم طبیعی

اگر محصولات چرم طبیعی مانند کیف و کفش را زیر نور قرار دهیم ، بعضی قسمت های آن درخشان و براق می شود و بعضی قسمت های آن مات و کدر. پس به صورت یکنواخت نور را بازتاب نمی دهند.

تشخیص کفش چرم اصل به کمک بو

چرم طبیعی بوی خاصی دارد در حالیکه چرم مصنوعی بوی پلاستیک می دهد. سوالی که پیش می آید این است کسی که چرم طبیعی را تابحال بو نکرده چطور تشخیص دهد؟ حتما تابحال بوی پلاستیک را درک کرده اید پس اگر محصولی بوی پلاستیک بدهد یعنی چرم طبیعی نیست.

از این روش در محصولاتی مانند کمربند و کیف پول و کیف و کاپشن و… استفاده می شود. در مورد کفش ها چون معمولا از چسب استفاده می شود علاوه بر بوی چرم کمی نیز بوی چسب می دهد.

رنگ کفش چرم ملاک نیست

هم کفش چرم طبیعی و هم کفش چرم مصنوعی دارای رنگ های مختلفی هستند مثلا ممکن است کفشی به رنگ قرمز باشد و از جنس چرم طبیعی باشد و کفشی به رنگ مشکی باشد و از جنس چرم مصنوعی باشد. پس رنگ ملاکی برای تشخیص کفش چرم اصل از مصنوعی نیست.

وزن کفش چرم طبیعی

با توجه به اینکه چرم انواع مختلفی دارد ولی اگر دو قطعه ی چرم طبیعی و مصنوعی که هم اندازه هستند را از لحاظ وزن مقایسه کنیم خواهیم دید چرم طبیعی سنگین تر است.

پس معمولا کفش چرم طبیعی نسبت به کفش چرم مصنوعی وزن بیشتری دارد. البته این وزن بیشتر بدان معنا نیست که موقع راه رفتن اذیت بشوید یا سنگینی کفش را احساس کنید.

کفش چرم طبیعی طرح نامنظم دارد

اگر سطح کالای چرمی ازجمله کفش چرم را بررسی کردید و طرح های منظم و تکراری دیدید؛ نشان دهنده ی این است که آن کالا از چرم صنعتی ساخته شده است. در حالیکه چرم طبیعی طرح های منحصر به فرد دارد. علت اینکه چرم صنعتی طرح های تکراری دارد این است که این طرح ها توسط دستگاه پرس و ورقه ی فلزی ایجاد می شوند.

راه تضمینی تشخیص کفش چرم اصل

انواع راه های تشخیص کفش چرم اصل از مصنوعی را معرفی کردیم. برخی از روشهایی که معرفی کردیم؛ باوجود اینکه موثر هستند ولی نمیتوان هنگام خرید از آنها استفاده کرد. مثلا هنگام خرید کفش چرم، شما نمی توانید با کبریت یا فندک کفش چرم را تست کنید. اینکار باعث آزرده خاطر شدن فروشنده می شود و شما را به عنوان فردی شکاک معرفی می کند.

راه تضمینی برای اطمینان از طبیعی بودن جنس کفش چرم این است که یکبار وقت بگذارید و فروشگاه معتبر کفش چرم پیدا کنید تا دیگر نیاز نباشد با هر بار خرید کردن ترفندهای خاصی اجرا کنید یا نگرانی داشته باشید.

پس راه حل تضمینی پیدا کردن فروشگاه یا سایت خرید کفش طبیعی معتبر می باشد.

خبر خوب اینکه چرم بازان (charmbazan.com) یکی از سایت های معتبر برای خرید کفش چرم طبیعی می باشد. درواقع همه محصولات ازجمله کفش ها از جنس چرم طبیعی هستند و به هیچ عنوان محصولی از جنس چرم مصنوعی نداریم. فلسفه وجودی سایت چرمبازان ارائه محصولات از جنس چرم طبیعی می باشد.

فروشگاه اینترنتی کفش چرم معتبر

حالا که انواع روش تشخیص کفش چرم اصل از مصنوعی را دانستید؛ هم چنین اگر مایل به خرید از فروشگاه اینترنتی کفش چرم هستید.این سوال پیش می آید. کدام فروشگاه اینترنتی کفش، معتبر است؟

خبر خوب برای شما عزیزان اینکه فروشگاه اینترنتی چرم بازان تماما محصولات چرم طبیعی برای فروش عرضه می کند. یعنی به هیچ عنوان محصولات چرم مصنوعی نداریم.

خدمات چرم بازان

  • ارسال رایگان به سراسر کشور
  • گارانتی مرجوعی 15 روزه
  • ضمانت یکساله محصولات
  • وسایل واکس زدن کفش

سایت چرم بازان اولین و تنها فروشگاه اینترنتی می باشد که وسایل واکس زدن کفش را همراه سفارش به صورت رایگان به خریداران عزیز هدیه می دهد. وسایل واکس زدن کفش چرم شامل واکس کفش، برس کفش، فرچه کفش و پاشنه کش می باشد.

هم اکنون برای خرید کفش چرم مردانه تبریز کلیک کنید.

مقاله “راه های تشخیص کفش چرم اصل” چقدر مفید بود؟ شما چه راه هایی را بکار می برید؟ آیا توانستیم به سوال «چگونه کفش چرم اصل را تشخیص دهیم؟» پاسخ مناسب بدهیم؟ چه مواردی دوست داشتید اضافه کنیم؟ سوالی اگر دارید روی آیکن پایین سمت راست کلیک کنید. باعث افتخار ماست که پاسختان را بدهیم.

با سپاس فراوان

محمد عبانژاد: مدیر سایت چرم بازان

امتیاز 3.80 از 56 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال دارید؟ کلیک کنید
×
پشتیبانی واتساپ Whatsapp chat
پشتیبانی تلفنی Whatsapp chat
2 +