چرم کدام حیوان بهتر است؟ چرم گاوی یا چرم گوسفندی یا …؟

چرم کدام حیوان بهتر است؟

سلام بر شما. به سایت چرم بازان خوش آمدید. یکی از سوالاتی که ممکن است علاقه مندان به محصولات چرم طبیعی را درگیر کند این است: چرم کدام حیوان بهتر است؟ آیا چرم گاوی بهتر از بقیه است؟ چرم گوسفندی چطور؟ یا سایر چرم ها. تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

چرم کدام حیوان بهتر است؟

ابتدا به این مورد توجه کنید که چرم طبیعی از حیوانات مختلف بدست می آید. در کشور ما بدلیل محدودیت های جغرافیایی و مذهبی، چرم برخی حیوانات تولید و استفاده نمی شود. در زیر چند نمونه را معرفی می کنیم.

چرم به عنوان یک محصول در کنار گوشت حیواناتی که ذبح می شوند؛ استفاده می شود. برای مثال از گوشت گاو برای مصارف انسانی و پوست آن در حوزه پوشاک و چرم استفاده می شود.

انواع چرم رایج در ایران

چرم هایی که در ایران تولید و استفاده می شوند؛ شامل موارد زیر هستند.

  • چرم گاوی
  • چرم گوسفندی
  • چرم بزی
  • چرم گاومیش
  • چرم شتر مرغ
  • چرم شتر

البته لازم به ذکر است که در برخی نقاط ایران کروکودیل پرورش داده می شود. اما پوست آن صادر می شود و در داخل ایران مصرف نمی شود. چون از لحاظ مذهبی مشکل دارد.

انواع چرم ممنوع در ایران

در ادامه بحث اینکه چرم کدام حیوان بهتر است؟ می رسیم به چرم حیواناتی که در کشورمان ایران ممنوع می باشد. این ممنوعیت بیشتر دلیل مذهبی دارد.

  • چرم مار
  • چرم کروکودیل
  • چرم تمساح
  • چرم خوک

لازم به ذکر است که چرم گوزن یا بوفالو یا فیل و… به دلیل موقعیت جغرافیایی در ایران وجود ندارند. چون همانطور که می دانید این حیوانات در کشور ما وجود ندارند. از طرفی معقول نیست سرمایه کشورمان را صرف وارد کردن این چرم ها بکنیم. درحالیکه خودمان چرم های باکیفیت داریم.

پیشنهاد: مقاله آیا چرم نجس است؟ می تواند برایتان مفید باشد.

چرم کدام حیوان بهتر است؟

چرم گاوی

چرمی که از گاو بدست می آید انعطاف مناسب و دوام و ضخامت بالایی دارد. عمر محصولات چرمی که از پوست گاو تهیه شده اند، زیاد و طولانی است. از چرم گاو برای تهیه محصولات مختلف مانند کیف و کفش و کاپشن و کمربند و مبلمان و … استفاده می شود.

کدام حیوان چرم بهتری دارد؟ چرم بازان

چرم گوسفندی

چرم گوسفندی نرم و نازک می باشد. دوام خوبی دارد. برای تهیه کیف پول جیبی و کیف و.. مناسب است.

چرمی که از بز بدست می آید هم مانند چرم گوسفندی نرم و لطیف می باشد. برای تهیه محصولاتی مانند کیف پول جیبی یا کیف دوشی و… مناسب است.

بهترین چرم طبیعی - چرم گوسفندی - چرمبازان

چرم شترمرغ

چرم شتر مرغ یک نوع چرم خاص محصوب می شود. این نوع چرم با دانه های روی آن به آسانی قابل تشخیص است. دوام و زیبایی چرم شتر مرغ زیاد و منحصر به فرد می باشد.

چرم شتر بهتر است یا چرم گاوی - charmbazan - چرم شترمرغ

چرم شتر

چرم شتر هم طرفداران خاص خود را دارد. این نوع چرم هم از چرم های باکیفیت و بادوام محسوب می شود.

چرم گاومیش

استحکام و دوام چرم گاومیش زیاد می باشد. از چرم گاومیش در تهیه کمربند، زیره کفش و… استفاده می شود.

پیشنهاد: مقاله تشخیص دادن کفش چرم اصل می تواند برایتان مفید باشد.

چرم کدام حیوان بهتر است؟

بالاخره چرم کدام حیوان بهتر است؟

در پاسخ به سوال چرم کدام حیوان بهتر است باید خدمتتان عرض کنیم. همه ی انواع چرم ها بهتر هستند. نمی توان گفت چرم کدام حیوان بهتر است. چون کاربرد هر نوع چرم با دیگری متفاوت می باشد.

به عنوان مثال چرم گاومیش در زیره کفش استفاده می شود. درحالیکه چرم گوسفند برای زیره کفش مناسب نیست. یا چرم گوسفندی در کیف پول جیبی استفاده می شود. اما اگر کیف پول جیبی از چرم گاوی تهیه شود؛ ممکن است نرمی و لطافت مدنظر را نداشته باشد.

نتیجه گیری: هرچرمی کاربرد خاص خود را دارد. نمی توان گفت چرم کدام حیوان بهتر است.

خرید محصولات چرم طبیعی

محصولات چرم طبیعی بخاطر لوکس و خاص بودن،همواره طرفداران فراوانی دارند. وبسایت و برند چرم بازان در زمینه فروش محصولات چرم طبیعی فعالیت می کند. با خرید محصولات چرم طبیعی از چرم بازان اولین قدم را برای آراستگی بیشتر خود بردارید و در جمع به عنوان فردی شیک پوش بدرخشید.

هم اکنون برای خرید اینترنتی کفش چرم طبیعی کلیک نمایید.

مقاله “چرم کدام حیوان بهتر است؟” چقدر برایتان مفید بود؟ شما طرفدار چرم کدام حیوان هستید؟ آیا تجربه یا خاطره ای در این خصوص دارید؟ لطفا نظر خود را با ما درمیان بگذارید.

ارادتمند شما

محمد عبانژاد : charmbazan

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز 3.64 از 88 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال دارید؟ کلیک کنید
×
پشتیبانی واتساپ Whatsapp chat
پشتیبانی تلفنی Whatsapp chat
2 +