انواع کفش مردانه ؛ چه کفشی برای چه لباسی؟

انواع کفش مردانه

سلام بر شما. به سایت چرم بازان خوش آمدید. اینکه شما انواع کفش مردانه را بشناسید؛ باعث می شود برای هر محیط و موقعیتی کفش مناسب انتخاب کنید. هم چنین خریدهای اشتباه تان کلا از بین برود. از همه مهمتر، به عنوان فردی شیک پوش شناخته می شوید. پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید تا بدانید انواع کفش مردانه کدام ها هستند.

انواع کفش مردانه ازنظر کاربرد

هرکفش مردانه ای مناسب محیط و موقعیت یا کاری می باشد. پس باید متناسب با موقعیتی که می خواهیم کفش را بپوشیم، کفش مناسب را انتخاب کنیم.

در این قسمت انواع کفش مردانه را ازلحاظ کاربرد و اینکه مناسب پوشیدن در چه جاهایی هستند؛ برایتان معرفی می کنیم.

کفش مردانه کاملا رسمی

کفش مردانه کاملا رسمی فقط برای مراسمات و موقعیت های کاملا رسمی مانند مجالس عروسی،حضور در همایش های مختلف و… می باشد. ویژگی کفش کاملا رسمی مردانه ظاهر براق آن می باشد. کفش های چرم طبیعی ورنی ، کفش مردانه کاملا رسمی می باشند.

کفش مردانه رسمی

جنس رویه کفش رسمی مردانه معمولا چرم طبیعی می باشد. انواع کفش مردانه رسمی شامل مدل های آکسفورد، دربی، مانک استرپ، نیم بوت های رسمی، کفش بدون بند می باشد. کفش های رسمی مردانه برای حضور در محیط های رسمی مانند ادارات مناسب می باشد. حتی بعضی آقایان در استایل روزمره هم این مدل کفش ها را می پوشند که اشکالی ندارد.

در مقاله های دیگر انواع کفش رسمی مردانه را کامل توضیح می دهیم. در این مقاله فقط معرفی کردیم.

نکته: کفش لوفر یا همان کفش کالج، رسمی نیست. برای موقعیت های رسمی مناسب نمی باشد. هرچند که دیگران می پوشند یا سایت های دیگر بدان اشاره کرده باشند.

کفش مردانه کلاسیک

انواع کفش لوفر( کالج ) در این دسته بندی قرار می گیرند. کفش های لوفر برای استایل روزمره مثلا دورهمی دوستانه یا انجام خرید روزانه و… مناسب می باشد. در مقاله دیگر انواع کفش لوفر را به طور کامل معرفی خواهیم کرد. لطفا وبلاگ را بررسی نمایید.

نیم بوت و بوت مردانه

نیم بوت ها و بوت ها انواع مختلفی دارند. هرکدام برای کار و محیط خاصی مناسب اند. انواع نیم بوت رسمی برای موقعیت رسمی مناسب است. انواع نیم بوت اسپورت برای استایل روزمره و با لباس اسپورت مناسب است.

کفش اسپرت مردانه

کفش های اسپورت برای موقعیت های غیررسمی مناسب است. جنس این مدل کفش ها معمولا یا از پارچه می باشد یا از چرم مصنوعی. ویژگی کفش های اسپورت راحت و سبک بودن آنها می باشند. کفش اسپورت مردانه برای دورهمی دوستانه یا استایل روزانه یا تفریح یا مسافرت و کلا هرجایی که لازم نیست رسمی باشید، مناسب است.

کفش پیاده روی مردانه

همانطور که از نام آن پیداست این مدل کفش مردانه برای پیاده روی مناسب است. ویژگی کفش پیاده روی مردانه، سبک بودن آن می باشد.

نکته: کفش اسپورت و کفش پیاده روی باهم فرق دارند. شاید در ظاهر کمی شبیه باشند ولی نمی توان کفش اسپورت را به منظور پیاده روی پوشید.

کفش ورزشی مردانه

همه می دانیم هر ورزشی کفش مخصوص نیاز دارد. برای مثال کفش فوتسال و کفش فوتبال و کفش والیبال بسیار باهم فرق می کنند. هرچند که با هر سه آنها قرار است با توپ ورزش کنیم. پس برای هر ورزشی بایستی کفش مخصوص آن را بخریم.

نکته: لطفا برای هر ورزشی کفش مخصوص بخرید تا دچار آسیب دیدگی نشوید.

کفش راحتی مردانه

این مدل کفش مردانه برای زمان هایی که در خانه یا حیاط هستیم و یا به گردش رفته ایم مناسب می باشد. انواع کفش مردانه راحتی شامل صندل و دمپایی می باشد. شما برحسب دلخواه میتوانید مدل مد نظرتان را انتخاب کنید.

پس هر کفشی کاربرد خاص خود را دارد و باید برای هر محیط و هر لباسی، کفش مخصوص داشته باشید.

انواع کفش مردانه ازنظر جنس

کفش های مردانه از لحاظ جنس رویه و جنس زیره بسیار مختلف می باشند. در این بخش ما به معرفی انواع کفش مردانه از لحاظ جنس رویه می پردازیم.

کفش چرم طبیعی

کفش مردانه ای که از جنس چرم طبیعی باشد دارای دوام و کیفیت عالی می باشد. دوام، تنفس پذیری، راحتی و طراحی استاندارد در کفش های چرم طبیعی مشاهده می شود. به همین دلیل کفش چرم طبیعی طرفدار فراوانی دارد.

اگر به نام سایت ما (چرم بازان) توجه کنید به معنای افرادی می باشد که طرفدار چرم طبیعی هستند. خوشبختانه در سایت چرم بازان تمامی انواع کفش مردانه از جنس چرم طبیعی می باشد. به هیچ عنوان کفش چرم مصنوعی نداریم.

انواع کفش مردانه چرم  _ چرم بازان

کفش چرم مصنوعی

چرم مصنوعی در دو نوع از انواع کفش مردانه استفاده می شود.

  • کفش رسمی: استفاده از چرم مصنوعی در کفش رسمی باعث می شود قیمت آن در مقایسه با کفش چرم طبیعی پایین تر باشد. اما دوام، زیبایی و طراحی کفش رسمی با جنس چرم مصنوعی بسیار کمتر است.
  • کفش اسپرت: استفاده از چرم مصنوعی در کفش اسپورت مشکلی ندارد. بسیاری از کفش های اسپورت از جنس چرم مصنوعی می باشند. این کفش ها با توجه با طراحی که دارند راحت می باشند و دوام خوبی دارند.

نکته: برای خرید کفش اسپرت بادوام حتما به مراکز معتبر مراجعه نمایید.

انواع کفش مردانه _ چرمبازان

کفش پارچه ای

یکی دیگر از انواع کفش مردانه، کفش پارچه ای می باشد. جنس پارچه در کفش های اسپرت و پیاده روی و دویدن استفاده می گردد. استفاده از پارچه باعث سبکی و راحتی کفش می شود.

معرفی انواع کفشهای مردانه _ charmbazan

کفش پلاستیکی

پلاستیک اکثرا در کفش های صندل و دمپایی استفاده می شود. البته صندل های چرم طبیعی نیز وجود دارد.

انواع کفش مردانه ازلحاظ جنس زیره

اگر بخواهیم انواع کفش مردانه را ازلحاظ جنس زیره طبقه بندی و معرفی کنیم؛ می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

البته هر زیره کفش، مزایا و معایب خاص خود را دارد. با بررسی قسمت وبلاگ می توانید مطالبی درمورد انواع زیره کفش پیدا کنید.

انواع زیره کفش

  • زیره چرم طبیعی
  • نیولایت
  • پلی اورتان
  • ترموپلاستیک
  • پی وی سی
  • زیره ای وی ای
  • زیره لاستیکی

انواع کفش مردانه (چرم بازان)

بعد از شناخت انواع کفش مردانه از جنبه های گوناگون، شما خواهید دانست چه کفشی مناسب چه مکان ها و چه لباس هایی می باشد.

کفش چرم طبیعی رسمی مناسب مناسب های رسمی مانند اداره و محل کار، مجالس مختلف و استایل روزانه رسمی می باشد. پس اگر به دنبال کفش مناسب برای رفتن به اداره خاص (مانند بانک و ….) یا شرکت رسمی یا مجلسی خاص مانند عروسی یا تولد و … هستید؛ حتما به قسمت فروشگاه سایت سر بزنید.

برای خرید اینترنتی کفش چرم طبیعی مردانه کلیک کنید.

مقاله انواع کفش مردانه چقدر مفید بود؟ آیا پاسخ سوالتان را گرفتید؟ نظرتان راجع به مقاله چیست؟ برای هر مورد که معرفی کردیم در مقاله های دیگر کامل معرفی خواهیم کرد. لطفا مطالب دیگر وبلاگ را بررسی کنید. یعنی انواع کفش رسمی، اسپرت، کلاسیک و… را در مطالب جداگانه به طور کامل معرفی کرده ایم.

با سپاس فراوان

محمد عبانژاد: مدیرسایت چرم بازان

امتیاز 4.11 از 9 رای

این نوشته در کفش ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال دارید؟ کلیک کنید
×