برای از بین بردن بوی بد کفش چه کنیم؟

از بین بردن بوی بد کفش

سلام دوست عزیز. به سایت چرم بازان خوش آمدی. بوی بد کفش از جمله موارد آزار دهنده ای است که ممکن است برای هر کسی پیش بیاید. بوی بد کفش هم باعث آزار خودمان و هم باعث رنجش دیگران می شود. نگران نباشید؛ ابتدا روش های جلوگیری از بوی بد کفش و سپس روش های از بین بردن بوی بد کفش را معرفی خواهیم کرد. برای از بین بردن بوی بد کفش چه کنیم؟ تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

علت بوی بد کفش چیست؟

علت بوجود آمدن بوی بد کفش، باکتری هایی هستند که در محیط گرم ،مرطوب و تاریک زندگی می کنند. با تجزیه ی عرق بوی بدی بوجود می آورند. زمانیکه که پا عرق می کند؛ مقداری از این باکتری ها به دیواره داخلی کفش می چسبند. بعد از چسبیدن و تجزیه کردن عرق، بوی بد در کفش بوجود می آید.

علت بوی بد پاها چیست؟

علت بوی بد پاها، باکتری ها می باشند. این باکتری ها وقتی پا عرق می کند با تجزیه عرق پا باعث ایجاد بوی بد پاها می شوند. همانطور که می دانید پاها همیشه عرق می کنند. در فصول گرم مقدار عرق بیشتر و در فصول سرد مقدار عرق کمتر است.

ابتدا روش های پیشگیری از بوی بد کفش و سپس روش های از بین بردن آن را معرفی می کنیم. در آخر اگر روشهای معرفی شده جواب نداد، راهکار جدید معرفی خواهیم کرد.

راه های جلوگیری از بوی بد کفش

قبل از پرداختن به راهکارهای از بین بردن بوی بد کفش، لازم با روشهای پیشگیری آشنا شوید. برای جلوگیری از بوی بد کفش باید نکات مربوط به پاها، جوراب و کفش ها را رعایت کنید. در زیر عواملی که برای جلوگیری از بوی بد کفش مناسب است را خدمتتان بیان می کنیم.

پیشنهاد: مقاله راه های مراقبت از کفش چرم می تواند برایتان مفید باشد.

رعایت بهداشت پا

هر بار که از سرکار یا گشت وگذار به خانه می آیید؛ یا هنگام استحمام پاهای خود را با آب و صابون بشویید . با این کار باکتری هایی که روی پوست شما هستند؛ از بین می روند.

با رعایت بهداشت پا، پاهای سالم و خوش بو خواهید داشت و بوی بد پاها به جوراب و کفش سرایت نمی کند.

خشک کردن پاها

قبل از پوشیدن کفش ، پاهایتان را خشک کنید. کفش یا پا یا جوراب نباید مرطوب باشد. رطوبت باعث فعالیت باکتری ها می شود. به عبارتی رطوبت مانند سوخت برای آنها عمل می کند. پس همیشه پاهایتان خشک باشد.

استفاده از سنگ پا

با استفاده از سنگ پا لایه ی نازکی از روی پوست پا بردارید.  بدین طریق باکتری های روی پوست را حذف کنید. زمانیکه باکتری روی پوست حذف شود؛ دیگر عامل بوجودآورنده ی بوی بد کفش وجود ندارد.

راهکار از بین بردن بوی بد کفش

جوراب باکیفیت

جوراب ها از جنس های مختلفی درست می شوند. سعی کنید از جوراب های نخی و باکیفیت استفاده کنید. جوراب های نایلونی باعث عرق کردن پاها می شوند و مناسب نیستند.

کفش باکیفیت

کفش هایی بخریدکه امکان تهویه هوا داشته باشند. با این کار گام بلندی در جلوگیری از بوی بد کفش و از بین بردن بوی بد کفش برمی دارید.

اگر کفش دارای تهویه نباشد؛ پوست پاها نمی توانند تنفس کنند. نداشتن تهویه باعث عرق کردن پاها و ایجاد بوی بد کفش می شود.

کفش چرم طبیعی دارای ویژگی تنفس پذیری است. خاصیت تنفس پذیری باعث تهویه هوا داخل کفش می شود. وقتی هوا داخل کفش جریان داشته باشد؛ پا عرق نمی کندرو بوی بد کفش بوجود نمی آید. کفش های اسپورت و پیاده روی و… باکیفیت نیز وجود دارند که امکان تهویه هوا را دارند.

خبر خوب اینکه، در سایت چرم بازان (charmbazan.com) انواع کفش های چرم طبیعی موجود می باشد هم چنین جنس رویه همه ی کفش ها از چرم طبیعی می باشد. یعنی خیالتان از بابت کیفیت کفش راحت است. کیفیت کفش های چرمبازان تضمین شده است.

برای خرید کفش چرم مردانه تبریز کلیک کنید.

از بین بردن بوی بد کفش

استفاده از قالب کفش

یک جفت قالب کفش از جنس چوب سدر می تواند بوی بد کفش شما را از بین ببرد. برای این کار قالب را هنگام شب در کفش بگذارید و صبح بردارید.

از بین بردن بوی بد کفش با چای کیسه ای

این روش (ازبین بردن بوی بد کفش با چای کیسه ای) به عبارتی هم زیارت است و هم تجارت.

دو استکان چای برای خودتان درست کنید (با دو عدد چای کیسه ای) بعد از میل کردن چای، چای کیسه ای را درون کفش قرار دهید. بعد از چند ساعت بردارید. می توانید این کار را شب انجام دهید و صبح بردارید.

توجه کنید زیر چای کیسه ای چیزی بگذارید که رطوبت آن به کفش نفوذ نکند. بوی چای کیسه ای باعث تغییر بوی درون کفش می شود.

پودر بچه برای از بین بردن بوی بد کفش

اگر عوض کردن پوشک بچه و هزینه هایش شما را اذیت می کند در عوض می تواند در این مورد رضایت شما را بدست آورد. روش استفاده نیز به این صورت است که قبل از پوشیدن جوراب، مقداری پودر بچه بر روی پاهای خود بپاشید . سپس جوراب خود را می پوشید. سرانجام کفش تان را بپوشید.

البته این روش را در صورتی توصیه می کنیم که دسترسی به پودربچه داشته باشید. لذا لازم نیست برای از بین بردن بوی بد کفش حتما پودر بچه بخرید. بلکه سایر روشها نیز وجود دارند.

جوش شیرین

اگر جوراب کهنه دارید درون هر جوراب دو تا سه قاسق غذا خوری جوش شیرین بریزید. سر جوراب را گره بزنید. آنها را درون کفش ها قرار دهید. اجازه دهید چند ساعت به همان حالت باقی بماند. بعد از چند ساعت نتیجه را مشاهده خواهید کرد.

پیاز برای از بین بردن بوی بد کفش

پیازها آلودگی ها را بخود جذب می کنند.یک عدد پیاز بردارید و از وسط نصف کنید.  هر نصفه را درون هر لنگه ی کفش قرار دهید. بعد از چند ساعت پیاز ها را بردارید و دور بیندازید.

البته چرم بازان این روش را توصیه نمی کند. این روش به نوعی اسراف می باشد. گذاشتن پیاز داخل کفش صورت خوشی ندارد. پیشنهاد می کنیم سایر روش ها را امتحان کنید.

پوست لیمو و مرکبات

اگر مرکبات خریداری کرده اید تا میل کنید بهتر است پوست آن را دور نیندازید. پوست مرکبات را درون کفش بگذارید. بعد از گذشت چند ساعت بردارید.

عوض کردن کفی کفش

اگر کفشی دارید که کفی قابل تعویض دارد بهتر است یک کفی جدید برای کفش خود بخرید، با این کار مشکل تا حدودی حل می شود.

فقط یک جفت کفش ممنوع

اگر شما هم برای محیط کاری و هم جمع دوستانه و هم استایل روزانه فقط از یک جفت کفش استفاده می کنید. احتمال بوجود آمدن بوی بد کفش و بوی بد پا در شما زیاد است. بهتر است برای محیط کاری یک جفت کفش و برای استایل روزانه یک جفت کفش دیگر داشته باشید.

توصیه چرم بازان، پوشیدن کفش ها بصورت گردشی است. یک هفته یک جفت کفش بپوشید و هفته ی بعد یک جفت کفش دیگر را بپوشید.

از بین بردن بوی بد کفش با الکل

شما می توانید داخل کفش خود را با اسپری الکل ضدعفونی کنید. الکل را درون کفش اسپری کنید. بگذارید الکل خشک شود. این روش را برای کفش های چرم طبیعی استفاده نکنید.

با این روش میکروب هایی که باعث ایجاد بوی بد می شوند؛ نابود می شوند.

در کفش های چرم طبیعی برای ضدعفونی کردن می توانید از پارچه و محلول آب و صابون استفاده کنید. ابتدا داخل کفش را با اب و صابون ضدعفونی کنید سپس صابون باقیمانده را از درون کفش پاک کنید و بگذارید کفش خشک شود.

فریز کردن کفش

برخلاف سایت های دیگر که این روش را برای از بین بردن بوی بد کفش معرفی کرده اند؛ چرمبازان با فریز کردن کفش مخالف است و توصیه نمی کند.

آیا گذاشتن کفشی که پوشیده ایم؛ کنار مواد غذایی که قرار است میل کنیم کار درستی  است؟ دیدن این صحنه توسط دیگران موجب چه واکنشی می شود؟ پس فریز کردن کفش ممنوع!

راه های ازبین بردن بوی بد کفش

جواب ندادن روشهای از بین بردن بوی بد کفش

اگر راهکارهایی که برای از بین بردن بوی بد کفش معرفی کردیم جواب نداد؛ بایستی به این نکات توجه کنید.

اول مطمعن شوید بوی بد از پاهای شما نباشد. اگر پاهایتان بوی بد می دهد و با راهکارهای ساده بوی بد پاهایتان از بین نمی رود. پیشنهاد می کنیم به پزشک متخصص مراجعه نمایید.

پس اگر روشهای جلوگیری و از بین بردن بوی بد را رعایت کردید و بازهم مشکل وجود داشت؛ پیشنهاد می کنیم به فکر خرید کفش جدید و باکیفیت باشید.

خوشختانه چرم بازان سایت خرید کفش چرم طبیعی معتبر می باشد.

مقاله ی “چگونه بوی بد کفش را از بین ببریم؟” چقدر مفید بود؟ چقدر راهکارها به نظر کاربردی می آیند؟ آیا روشهای معرفی شده را امتحان کرده اید؟ با کدام روشها موافق و با کدام مخالفید؟ اگر سوالی دارید روی آیکون پایین سمت راست کلیک کنید. افتخار می کنیم پاسختان را بدهیم.

با سپاس فراوان

محمد عبانژاد: مدیر سایت چرم بازان

امتیاز 4.50 از 12 رای

این نوشته در کفش ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال دارید؟ کلیک کنید
×
پشتیبانی واتساپ Whatsapp chat
پشتیبانی تلفنی Whatsapp chat
2 +