چگونه کفش برای کت و شلوار مردانه را انتخاب کنیم؟

با کت و شلوار چه کفشی بپوشیم؟

درود بر شما. پوشیدن کت و شلوار و کفش چرم مردانه باعث می شود شما استایل باوقار داشته باشید. یک مرد با کت و شلوار جذابیت چندبرابر دارد. مسئله مهمتر این است که چگونه بدانیم با کت و شلوار چه کفشی بپوشیم؟ چگونه کفش برای کت و شلوار مردانه را انتخاب کنیم؟

با چرم بازان همراه باشید.

با کت و شلوار چه کفشی بپوشیم؟

اولین نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که هیچ فرقی نمی کند اول کفش بخرید یا کت و شلوار. نکته ی مهم آن است که اصول ست کردن را بدانید. در این صورت به راحتی هر مدل کفشی را می توانید ست نمایید.

مورد دیگر اینکه کفش رسمی مردانه انواع مختلفی دارد. فرقی نمی کند کدام مدل کفش رسمی را انتخاب می کنید. مهم این است رنگ کفش و میزان رسمیت آن با کت و شلوار هماهنگ و ست باشد.

مقاله ست کردن کفش با لباس مردانه می تواند برای شما مفید باشد. در این مطلب تمرکز روی انتخاب کفش برای کت و شلوار مردانه است.

جنس کفش چه باشد؟

برای موقعیت های کاملا رسمی جنس چرم ورنی و چرم طبیعی مات مناسب می باشد. اگر می خواهید در محیط رسمی مانند اداره کفش را بپوشید؛ بهتر است به سراغ جنس چرم طبیعی مات، اشبالت و حتی جیر بروید.

کفش چرم ورنی فقط برای موقعیت های کاملا رسمی مناسب است ولاغیر. پس توصیه می کنیم کفش ورنی را فقط در مراسمات کاملا رسمی مانند عروسی و … بپوشید.

کفش برای کت و شلوار مردانه

کفش برای کت و شلوار سرمه ای

کت و شلوار سرمه ای رایج ترین رنگ در بین آقایان ایرانی است .کافیست یکبار به یک اداره دولتی یا شرکتی بروید تا نسبت تعداد آقایانی که این رنگ از کت و شلوار را می پوشند نسبت به بقیه ببینید.

کفش برای کت و شلوار سرمه ای مردانه: کت و شلوار سرمه ای مردانه با کفش رسمی به رنگ های زیر به خوبی ست می شود.

 • کفش رسمی مشکی
 • کفشهای قهو ای
 • کفش رسمی شتری
 • کفشهای عسلی
 • کفش رسمی زرشکی

کفش برای کت و شلوار سرمه ای مردانه

کفش برای کت و شلوار طوسی

به طور کلی دو نوع رنگ طوسی در کت و شلوار استفاده می شود؛ کت و شلوار مردانه طوسی روشن و طوسی تیره. فرقی نمیکند کدام رنگ را انتخاب می کنید چراکه کت و شلوار به رنگ طوسی همانند رنگ سرمه ای با رنگ های مختلف کفش به خوبی ست می شود.

کفش برای کت و شلوار طوسی مردانه: رنگ خانواده طوسی برای کت و شلوار را می توان با کفش هایی به رنگ زیر با خیال راحت ست کنید. ملاحظه می کنید که در کت و شلوار طوسی مردانه دست شما برای انتخاب باز است و گزینه های بیشتری دارید.

 • کفش چرم مشکی
 • کفش چرم قهو ای
 • کفشهایی به رنگ شتری
 • کفش رسمی عسلی
 • کفش رسمی زرشکی

کفش برای کت و شلوار طوسی

کفش مناسب برای کت و شلوار مردانه زغالی

آقایانی که می خواهند استایل رسمی داشته باشند؛ می توانند رنگ زغالی را هم در کمد لباس خود داشته باشند. چون این رنگ به مشکی نزدیک است بنابراین میزان رسمیتی همانند رنگ مشکی دارد البته کمتر از آن.

کفش مناسب برای کت و شلوار مردانه زغالی: کت و شلوار به رنگ زغالی را می توانید با کفش رسمی به رنگ مشکی و زرشکی ست کنید.

بیشتر بدانید: راه های نو نگه داشتن کفش

با کت و شلوار چه کفشی بپوشیم؟

کفش برای کت و شلوار مشکی

رنگ مشکی برای کت و شلوار رسمی ترین رنگ  محسوب میشود و کسانی که در موقعیت کاملا رسمی قرار میگیرند بایستی از این رنگ استفاده کنند. برای مثال پوشیدن کت و شلوار مشکی برای عروسی یا جلسه کاری بسیار عالی است ولی پوشیدن آن برای انجام کار اداری ساده اصلا مناسب نیست. پیشنهاد می کنیم کت و شلوار مشکی را برای مواقع حساس و مهم بپوشید.

کفش برای کت و شلوار مشکی: مشکی با مشکی و تمام. یعنی کت و شلوار مردانه مشکی بایستی فقط با کفش های رسمی به رنگ مشکی پوشیده شود. انتخاب هر رنگ دیگری ظاهر خوبی نخواهدداشت.

بیشتر بدانید: انواع کفش مجلسی مردانه کدام اند؟

ست کردن کت و شلوار مشکی

کفش برای کت و شلوار قهوه ای

با کت و شلوار چه کفشی بپوشیم؟ نوبت به رنگ قهوه ای می رسد. کسانی که رنگ خانواده قهوه ای مانند خاکی و قهوه ای روشن و تیره را انتخاب میکنند به نوعی دوست دارند دارند با بقیه متفاوت باشند چراکه درصد کمی از افراد جامعه رنگ قهوه ای را برای کت و شلوار انتخاب میکنند.

ست کردن کفش با کت و شلوار قهوه ای: کت و شلوار قهوه ای با کفش رسمی قهوه ای و زرشکی به خوبی ست می شود. فقط توجه کنید رنگ کفش مجلسی مردانه با لباسی که انتخاب میکنید دقیقا یکی نباشد و بهتر است کفش کمی تیره تر از لباس باشد. اگر رنگ تیره تر نتوانستید پیدا کنید؛ به سراغ رنگ روشن تر بروید. برای مثال کت و شلوار خاکی با کفش مردانه رسمی به رنگ قهوه ای.

بیشتر بدانید: انواع کفش رسمی مردانه کدام اند؟

کفش برای کت و شلوار قهوه ای

کفش برای کت و شلوار سفید

با کت و شلوار چه کفشی بپوشم؟ نوبت به آخرین رنگ یعنی رنگ سفید می رسد. در انتخاب رنگ سفید بایستی دقت فراوان بکنید چرا که کاربرد رنگ سفید هم در کفش مجلسی مردانه و هم در کت و شلوار بسیار کم است یعنی مکان هایی که میتوانید بپوشید بسیار کم است. شاید تعداد دفعاتی که خواهید پوشید دو رقمی هم نشود. رنگ سفید میتواند انتخاب خاص و جسورانه برای لباس دامادی باشد.

ست کردن کفش با کت و شلوار سفید: کت و شلوار سفید را با کفش مجلسی به رنگ سفید یا مشکی می توان پوشید و نه رنگ دیگر.  پس این دو رنگ را پیشنهاد می کنیم.

میزان رسمیت کت و شلوارهای مردانه

میزان رسمیت هر کت و شلواری با کت و شلوار دیگر فرق می کند. در زیر به ترتیب انواع کت و شلوار مردانه را ازلحاظ میزان رسمیت طبقه بندی کرده ایم.

 1. کت و شلوار مشکی (رسمی ترین)
 2. زغالی
 3. سرمه ای
 4. طوسی تیره
 5. قهوه ای
 6. طوسی روشن
 7. دیگررنگ ها (مانند آبی روشن و …)
 8. کت و شلوار سفید (کاربرد بسیار کم)

خرید کفش مناسب کت و شلوار مردانه

با مطالعه این مطلب دانستید که چگونه کفش برای کت و شلوار مردانه را انتخاب کنید. برای خرید کفش مناسب کت و شلوار مردانه هم می توانید به بازار بروید و پس از جستجو کفش مناسب بخرید. هم چنین می توانید به راحتی و با چند کلیک کفش مناسب را انتخاب کنید.

سایت چرم بازان (charmbazan.com) یک سایت برای خرید کفش چرم طبیعی مردانه می باشد. تمامی مدلهای کفش از جنس چرم طبیعی و بادوام هستند.

گارانتی مرجوعی 15 روزه، ارسال رایگان به سراسر کشور و گارانتی یکساله خیال شما را از هر بابت راحت میکند.

برای خرید کفش مناسب کت و شلوار کلیک کنید.

مقاله “نحوه انتخاب کفش برای کت و شلوار مردانه” چقدر برایتان مفید بود؟ آیا پاسخ سوال “با کت و شلوار چه کفشی بپوشیم؟” را پیدا کردید؟ چقدر با موارد مطرح شده موافق هستید؟ شما چگونه کفش و کت و شلوارتان را ست می کنید؟ آیا ترکیب هایی که معرفی کردیم را امتحان کرده اید؟ اگر سوالی یا پیشنهادی دارید؛ نظر بدهید یا روی آیکن پایین سمت راست کلیک نمایید. پاسخگویی به فرد شیکپوش و خوش سلیقه ای مانند شما باعث افتخار ماست.

ارادتمند شما

محمد عبانژاد : مدیر سایت چرم بازان

امتیاز 3.60 از 92 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال دارید؟ کلیک کنید
×
پشتیبانی واتساپ Whatsapp chat
پشتیبانی تلفنی Whatsapp chat
2 +