کفش لژدار چیست؟

کفش لژدار چیست؟_چرم بازان_محمد عبانژاد

دوست عزیز به سایت چرم بازان خوش آمدی. شناختن انواع کفشها را ما را در انتخاب صحیح کمک می کند. برعکس نشناختن آنها باعث می شود استایل خنده داری داشته باشیم. کفش لژدار چیست؟ انواع کفش لژدار کدام اند؟ تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

کفش لژدار چیست؟

کفش لژدار به کفشی گفته می شود که زیره ی آن فضای خالی بین پاشنه و قسمت پنجه نداشته باشد. یعنی زیره کفش به صورت پیوسته و یکسره است.

کفش هایی که لژ دارند؛ بیشتر در کفش های زنانه دیده می شود. البته نوع مردانه آن هم وجود دارد. به عبارتی فقط مخصوص زنان نیست.

انواع کفش لژدار چیست؟

کفش های لژدار انواع مختلفی دارند. به طورکلی 4 نوع کفش لژدار وجود دارد.

کفش لژدار ساده زنانه

کفش لژدار ساده زنانه در قسمت پنجه و پاشنه کفش اختلاف ارتفاع چندانی ندارد. یعنی وقتی پایتان را درون کفش می گذارید؛ پایتان زیاد خم نمی شود. موقع پوشیدن این مدل کفش ها احساس می کنید کفش پاشنه دار با پاشنه ی یک یا دو سانتی متری پوشیده اید.

ویژگی دیگر کفشهای لژدار ساده زنانه این است که معمولا ارتفاع و ضخامت زیره بین دو تا پنج سانتی متر است. مثلا قسمت پنجه 4 سانتی متر ارتفاع دارد و قسمت پاشنه 5 سانتی متر ارتفاع دارد.

کفش لژدار زنانه_چرم بازان_چرمبازان

کفش پاشنه بلند زنانه ساده

ویژگی این مدل کفش لژدار چیست؟ این مدل کفش ها دارای پاشنه ی 5 تا 10 سانتی متری هستند. فرق کفش پاشنه بلند با پاشنه بلند لژدار ساده در این است که کفش پاشنه بلند پاشنه دارد. ولی این مدلها پاشنه ندارند و قسمت زیره یکسره و پیوسته است.

کفش لژدار چیست؟_charmbazan

کفش زنانه پلتفرمی

ویژگی این مدل از کفش لژدار چیست؟ کفشهای لژدار پلتفرمی هم نوعی کفش پاشنه بلند محسوب می شوند. یعنی ارتفاع پاشنه بین 5 تا 10 سانتی متر است.

کفش پلتفرمی در قسمت پنجه هم دارای ارتفاع و ضخامت است. مثلا اگر ارتفاع پاشنه 10 سانتی متر باشد؛ ارتفاع قسمت پنجه 5 سانتی متر است. بدین ترتیب پاهایتان زیاد خم نمی شود.

شما با پوشیدن کفش پلتفرمی احساس می کنید که کفش پاشنه 5 سانتی متری پوشیده اید. درحالیکه قدتان 10 سانتی متر بیشتر شده است.

بیشتر بدانید: انواع پاشنه کفش را بشناسید.

کفش پلتفرمی_چرمبازان

کفش لژدار مردانه

کفشهای لژدار در کفش مردانه نیز دیده می شود. فرق آن با نوع زنانه این است که ارتفاع پاشنه معمولا زیر 4 سانتی متر است.

یک باور اشتباه درمورد کفش لژدار مردانه این است که عده ای فکر می کنند کفش طبی یعنی اینکه پاشنه لژدار داشته باشد. این دیدگاه اشتباه است.

درست است که پاشنه لژدار برای حفظ تعادل مفید است. اما به معنای این نیست که تنها زیره مناسب است. کفش طبی و استاندارد انواع مختلفی دارد.

کفش لژدار چیست؟مردانه_چرم بازان

بیشتر بدانید: کفش طبی چیست؟

در وبسایت چرم بازان (charmbazan.com) انواع کفش استاندارد از لحاظ طراحی و مواد تشکیل دهنده موجود است. طراحی و تولید توسط اساتید باتجربه و ماهر تبریزی صورت گرفته است.

هم اکنون برای خرید کفش چرم اصل تبریز کلیک نمایید.

مقاله “کفش لژدار چیست؟” چقدر مفید بود؟ آیا این مدل کفشها را خریده اید؟ تجربه ست کردن خود را به اشتراک بگذارید. لطفا نظرتان را بیان کنید.

دوستدار شما

محمد عبانژاد: مدیر سایت چرمبازان

امتیاز 3.80 از 10 رای

2 دیدگاه برای “کفش لژدار چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال دارید؟ کلیک کنید
×
پشتیبانی واتساپ Whatsapp chat
پشتیبانی تلفنی Whatsapp chat
2 +