قلب دوم چیست؟ چرا به پا قلب دوم می گویند؟

قلب دوم چیست؟ _ چرم بازان

درود بر شما دوست ارزشمند و گرانقدر. به وبسایت چرم بازان خوش آمدید. قلب دوم چیست؟ چرا به پا قلب دوم می گویند؟ شاید جمله ی «پا قلب دوم ماست» را شنیده باشید. درست است که سلامتی پاها، سلامت بدن را تحت تاثیر قرار می دهد؛ اما آیا تاثیر سلامتی پاها آنقدر زیاد است؟ تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

قلب دوم چیست؟

همانطور که می دانید قلب در ناحیه قفسه ی سینه و مایل به چپ قرار دارد. وظیفه ی این عضو پمپاژ خون به همه ی نقاط بدن است. اما انسانها که فقط یک قلب دارند. دومین قلب کجاست؟

دومین قلب درواقع اشاره به پاهای ما بخصوص عضلات ناحیه ساق پا دارد. پس اگر کسی اشاره به دومین عضو با توانایی پمپاژ خون کرد؛ منظورش قسمت زانو به پایین پاها بخصوص عضلات آن قسمت است.

چرا به پاها قلب دوم می گویند؟

با انقباض قلب، خون از طریق سرخرگها به نقاط مختلف بدن ازجمله پاها می رود. سپس از طریق مویرگ ها این خون تازه به بافت ها و سلولهای  بخش های مختلف بدن پخش می شوند. بعد از اینکه سلول ها اکسیژن و مواد غذایی را جذب کردند؛ دی اکسید کربن و مواد اضافی را از طریق مویرگ ها به سیاهرگ ها می فرستند. سیاهرگ ها خون تیره را به این عضو برمی گردانند.

مسئله از همینجا صورت می گیرد. خون وقتی به پاها می آید؛ جاذبه ی زمین کمک می کند که خون بهتر در ناحیه پا پخش شود. اما موقع برگشتن خون، جاذبه ی زمین برعکس عمل می کند. یعنی خون را به سمت پایین می کشد و نمی گذارد خون به درستی به سمت بالا برگردد.

در این زمان نقش کلیدی عضلات پاها مشخص می شود. عضلات ساق پا با انقباض خود، خون را به سمت بالا هدایت می کنند. البته وجود دریچه های لانه کبوتری در ناحیه ساق پا هم به این کار کمک می کند.

نتیجه گیری: به دلیل اینکه جنس قلب و عضلات ناحیه ساق پا یکی هستند. یعنی هردو عضله هستند. همچنین به دلیل اینکه عضلات ساق پا خون را مانند قلب پمپاژ می کند. به همین دلایل به پاها قلب دوم می گویند.

بیشتر بدانید: برای داشتن پای سالم چکار کنیم؟

چرا به پا قلب دوم می گویند؟ - چرم بازان - charmbazan

مراقبت از پاها

برای داشتن پاهای سالم باید یکسری نکات را رعایت کنیم.در زیر به چند مورد اشاره کرده ایم.

  • بهداشت پاها را رعایت کنید. مثلا همه ی ما هر روز چند بار دستمان را می شوییم. اما پاهایمان چطور؟
  • کفش مناسب و باکیفیت تهیه کنید.
  • ورزش کنیم. پیاده روی و ورزش های منظم بسیار مفید است.
  • به مدت طولانی ایستاده یا نشسته نباشید. سعی کنید حالت های بدنتان را تغییر دهید.

بیشتر بدانید: مراقبت کردن از کفش چرم طبیعی

دومین قلب انسان کجاست؟ - قلب دوم چیست؟ - چرم بازان - چرمبازان - charmbazan

پیشنهاد مطالعه بیشتر: مقاله اصول مراقبت از پاها می تواند برایتان مفید باشد.

مقاله “چرا به پاها قلب دوم می گویند؟” چقدر مفید بود؟ چقدر با نامگذاری پا موافقید؟ کدام قسمت نیاز به توضیح بیشتر دارد؟ لطفا نظر بدهید. با کلیک روی آیکن می توانید باما در ارتباط باشید. صمیمانه پاسخگویتان هستیم.

ارداتمند شما

چرم بازان (charmbazan.com)

امتیاز 3.10 از 30 رای

این نوشته در پا ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال دارید؟ کلیک کنید
×