رنگ کردن کفش چرم توسط خودمان بلی یا نه؟

رنگ کردن کفش چرم - چرم بازان - چرمبازان - charmbazan

سلام دوست عزیز. خرید لباس و کفش شیک و پوشیدن آنها به مدت طولانی ممکن است باعث دلزدگی شود و به نوعی برایتان تکراری شود. یکی از راه های نو کردن کفش، رنگ کردن آن است. آیا رنگ کردن کفش چرم را می توانیم خودمان انجام دهیم؟ آیا کفش چرم را می شود رنگ کرد؟ چگونه کفش چرم را رنگ کنیم؟

تا انتها همراه چرم بازان باشید.

رنگ کردن کفش چرم توسط خودتان ممنوع!

قبل از پاسخ به سوال اصلی بهتر است بدانیم آیا کفش چرم را می شود رنگ کرد؟

بله کفش چرم را می توان رنگ کرد ولی به دلایل زیر توصیه می کنیم خودتان این کار را انجام ندهید.

چرم بازان رنگ کردن کفش چرم توسط خودتان را توصیه نمی کند. اما چرا این توصیه را به شما می کنیم.

یادگیری رنگ کردن کفش چرم

برای یادگیری اینکه چگونه کفش را رنگ کرد، بایستی چند سال شاگردی و کارآموزی بکنید. یک فرد بعد از چند سال کارآموزی، رنگ کردن کفش چرم را یاد می گیرد.

مهارت های دوختن کفش به قدری زیاد است که کمتر کسی است که تمام مهارت های دوختن کفش را بلد باشد. برای مثال فردی در زمینه طراحی مدل تخصص دارد. فرد دیگر در پیش کاری مهارت دارد. فردی در پستایی مهارت دارد.

درست است که رنگ کفش در بازار وجود دارد. ولی مسئله مهم نحوه ی رنگ کردن آن است. یک مثال ملموس در مورد رنگ کردن، شغل نقاشی ساختمان است. همه می دانیم باید رنگ بخریم و روی دیوار پخش کنیم. مسئله مهم چگونگی انجام این کار است. پس همانطور که برای رنگ کردن دیوار به سراغ نقاش میروید؛ بهتر است برای رنگ کردن کفش چرم نیز به سراغ متخصص آن بروید.

خرید وسایل رنگ کردن کفش چرم

در این قسمت وسایل رنگ کردن کفش به همراه قیمت را خدمتتان عرض می کنیم. این قیمت ها مربوط به سال 1401 و 1402 می باشد.

  • پیستول رنگ: 1.600.000 تومان
  • قلم مو: 100 تا 200 هزار تومان
  • چسب نواری کاغذی: 50.000 تومان
  • رنگ کفش: 30.000 تومان

آیا منطقی است برای اینکه کفشی را رنگ کنید حدود 2 میلیون تومان هزینه کنید؟ مخصوصا کفشی که عمر آن تقریبا تمام شده است.

پیشنهاد: مقاله مراقبت کردن از کفش چرم می تواند برایتان مفید باشد.

چگونه کفش را رنگ کنیم؟ _ آیا کفش چرم را می شود رنگ کرد؟ _ چرم بازان _ چرمبازان وسایل رنگ کردن کفش چرم طبیعی _ آیا کفش چرم را می شود رنگ کرد؟ _ چرم بازان _ charmbazan

روشهای نادرست رنگ کردن کفش چرم

برخی سایت ها روش هایی معرفی کرده اند که حتی اگر موثر هم باشد؛ کفش شما را نابود می کند. در ادامه به چند مورد اشاره می کنیم.

جوشاندن کفش!

یکی از روشهایی که توسط برخی سایت ها معرفی شده است؛ جوشاندن کفش در آب و رنگ می باشد. ناگفته پیداست اگر کفش چرمتان با این روش رنگ کنید؛ نابود خواهد شد. چون آب یکی از دشمنان چرم طبیعی می باشد.

اسپری کردن رنگ کفش

در این روش هم بعد از اینکه کفش را رنگ کردید؛ بایستی کفش را بشویید. شستن کفش باعث کاهش عمر و حتی پاره شدن کفش می شود.

پیشنهاد: مقاله نو کردن کفش می تواند برایتان مفید باشد.

پیشنهاد در مورد رنگ کردن کفش چرم

خرید کفش جدید

چنانچه عمر کفش شما تمام شده است. بهتر است کفش جدید و باکیفیت بخرید. حتی اگر بخوبی نیز کفشتان را رنگ کنید. بازهم عمر کوتاهی خواهد داشت. چون عمر مفید کفش تمام شده است.

پیشنهاد: مقاله چه زمانی باید کفش جدید بخریم؟ می تواند برایتان مفید باشد.

سپردن کفش به کفاش ماهر

برای رنگ کردن کفش چرم توصیه می کنیم آن را به کفاش ماهر بسپارید. یک کفاش ماهر می داند چگونه کفش را رنگ کند. هم چنین وسایل وابزار تخصصی دارد که شما لازم نیست آن را داشته باشید. کفش خود را به کفاش ماهر بسپارید تا خیالتان راحت باشد.

سپردن کفش به خشک شویی

برخی خشک شویی ها هستند که تخصص بالایی دارند. لذا می توانید کفش خود را به آنها بسپارید. البته توجه کنید هر خشک شویی توانایی این کار را ندارد. لذا قبل از اینکه کفشتان را به آنها بدهید؛ اول نمونه آنها را مشاهده کنید. درکل ریسک این روش بسیارکم می باشد.

نتیجه گیری:

بجای اینکه برای خرید وسایل رنگ کردن کفشهای چرم هزینه کنید و مدت زیادی را صرف یادگیری نحوه انجام آن صرف کنید؛ میتوانید با صرف هزینه و زمان کمتر آن را به متخصص بسپارید و خیالتان از هر بابت راحت باشد.

مقاله “آیا کفش چرم را می شود رنگ کرد؟” چقدر برایتان مفید بود؟ آیا شما خودتان تجربه ای در مورد رنگ کردن کفش چرم داشته اید؟ اگر بله، نتیجه چطور شد؟ روشهایی که توصیه نکرده ایم برایتان موثر بوده است؟ لطفا نظرتان را بیان نمایید. اگر سوال یا پیشنهادی دارید؛ روی آیکن واتساپ کلیک کنید.

چرم بازان (charmbazan.com) یک سایت در زمینه فروش محصولات چرم طبیعی مانند کفش چرم طبیعی و برای خرید کفش چرم طبیعی مردانه گزینه عالی میباشد.

با تقدیم احترام

محمد عبانژاد : مدیر سایت چرم بازان

امتیاز 3.19 از 110 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال دارید؟ کلیک کنید
×
پشتیبانی واتساپ Whatsapp chat
پشتیبانی تلفنی Whatsapp chat
2 +