انواع واکس کفش چرم کدام اند؟

انواع واکس کفش چرم طبیعی

واکس یک همراه جدانشدنی برای کفش چرم می باشد. وقتی صحبت از کفش چرم می شود؛ واکس زدن به یاد می آید. آشنایی با انواع واکس کفش چرم طبیعی ما را به انتخاب صحیح و مراقبت اصولی نزدیک می کند. چه واکسی برای کفش چرم مناسب است؟ به کفش چرم طبیعی چی بزنیم؟

با چرم بازان همراه باشید.

انواع واکس کفش چرم

واکس جامد

وقتی می گوییم واکس کفش، بسیاری از افراد یاد جامد می افتند. واکس جامد در قوطی فلزی نگهداری می شود. شکل قوطی ها هم استوانه ای می باشد. رنگ های مختلفی برای واکس جامد وجود دارد.

واکس جامد برای کفش چرم مناسب ترین نوع می باشد. سعی کنید رنگ کفش و واکس یکی باشد. یعنی اگر کفشتان قهوه ای است؛ واکس قهوه ای انتخاب کنید. انتخاب رنگ واکس متفاوت باعث میشود رنگ کفش تغییر کند. مثلا اگر روی کفش چرم سفید، واکس مشکی بزنید؛ رنگ آن تغییر میکند و ممکن است به حالت اولیه باز نگردد.

واکس جامد را به وسیله برس کفش روی کفش پخش می کنیم. با برس کفش نیز می توان آن را پاک کرد.

انواع واکس کفش چرم طبیعی

واکس مایع

یکی از انواع واکس کفش همانطور که از اسم این نوع واکس مشخص است؛ واکس مایع است. قبل از واکس زدن، بخوبی باید ظرف واکس را تکان دهیم. با استفاده از اسفنج می توان واکس مایع را روی سطوح پخش کرد.

واکس مایع بیشتر به عنوان براق کننده و جلادهنده به محصولات چرم کاربرد دارد. پس از آن نمی توان به تنهایی برای واکس زدن استفاده کرد.

چه واکسی برای کفش چرم مناسب است؟

واکس اسفنجی

واکس اسفنجی بیشتر در کفش چرم ورنی کاربرد دارند. برای براق کردن کفش ورنی بکار می رود. همانند واکس مایع، واکس اسفنجی را به تنهایی نمی توان برای واکس زدن بکار برد. در ادامه واکس مناسب کفش ورنی را معرفی می کنیم.

به کفش چرم چی بزنیم؟

واکس اسپری

یکی دیگر از انواع واکس کفش چرم طبیعی، حالت اسپری می باشد. واکس اسپری بر روی کفش اسپری می شود. برای کفش چرم جیر این نوع واکس مناسب است. توجه کنید واکس را به صورت منظم و مساوی روی کفش اسپری کنید. با این کار همه جای کفش یک رنگ می شود.

واکس اسپری کفش

واکس کرمی

واکس کرمی یا واکس خمیری نوعی دیگر از انواع واکس کفش چرم طبیعی می باشد. برای براق کردن کفش بعد از واکس زدن از واکس خمیری یا همان کرمی استفاده می شود. روش استفاده از واکس خمیری بدین صورت است. اول کفش را واکس بزنید. سپس بعد از اینکه واکس بخورد کفش رفت؛ با واکس خمیری آن را براق کنید.

انواع واکس کفش چرم طبیعی

انواع واکس کفش چرم طبیعی

واکس بی رنگ

ممکن است کفشی بخرید که واکس همرنگ آن پیدا نشود. مثلا کفش زرشکی یا کفش چرم سفید بخرید. هم چنین در کفش ورنی نمی شود از واکس جامد رنگی استفاده کرد.

چاره ی کار واکس بی رنگ می باشد. واکس بی رنگ را می توان برای هر رنگی از کفش استفاده کرد. واکس بی رنگ می توان جامد باشد یا حالت های دیگر نیز داشته باشد.

پیشنهاد: مقاله آموزش واکس زدن کفش می تواند برایتان مفید باشد.

انواع واکس کفش چرم طبیعی

خرید کفش چرم طبیعی برای همه ما لذت بخش است. کفش چرم طبیعی بخاطر کیفیت و زیبایی و دوام خود، طرفداران فراوانی دارد. اما اگر از کفش چرم بخوبی مراقبت نشود؛ عمر کوتاهی خواهد داشت.

نگران نباشید با خرید وسایل مراقبت از کفش از جمله اناع واکس کفش چرم طبیعی می توانید عمر کفش را زیاد کنید. خرید وسایل مراقبت از کفش اگرهم هزینه داشته باشد، ارزشش را دارد که هم وقت و هم انرژی و پولتان را برای آن صرف کنید.

خبر خوب اینکه اصلا لازم نیست برای خرید واکس کفش و دیگر وسایل نگهداری کفش هزینه کنید. با خرید کفش چرم از سایت چرمبازان، واکس کفش و برس و فرچه و پاشنه را بصورت رایگان دریافت خواهبد کرد.

شما نیز هم اکنون برای خرید آنلاین کفش چرم رسمی کلیک نمایید.

مقاله “انواع واکس کفش چرم طبیعی” چقدر برایتان مفید بود؟ شما از انواع واکس کفش چرم طبیعی کدام را استفاده می کنید؟ روش استفاده شما از واکسها به چه صورت است؟ لطفا نظرتان را بیان کنید. اگر سوالی دارید، شما هم روی آیکن واتساپ کلیک کنید و سوالتان را بپرسید.

محمد عبانژاد: مدیر سایت چرم بازان

امتیاز 3.88 از 67 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال دارید؟ کلیک کنید
×
پشتیبانی واتساپ Whatsapp chat
پشتیبانی تلفنی Whatsapp chat
2 +