انواع واکس کفش چرم کدام اند؟ مزایا و معایب انواع واکس کفش

انواع واکس کفش چرم طبیعی

سلام دوست شیک پوش و آراسته من. به سایت چرم بازان خوش آمدی. واکس برای مراقبت از کفش چرم ضروری می باشد. آشنایی با انواع واکس کفش ضرورت دارد. چون باید بدانیم برای هر کفشی چه واکسی مناسب است؟ به عبارتی بدانیم به کفش چرم چی بزنیم؟ تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

انواع واکس کفش چرم

واکس جامد

وقتی می گوییم واکس کفش، بسیاری از افراد یاد واکس جامد می افتند. واکس جامد در قوطی فلزی نگهداری می شود. شکل قوطی ها هم استوانه ای می باشد. رنگ های مختلفی برای واکس جامد وجود دارد.

واکس جامد برای کفش چرم مناسب ترین نوع می باشد. سعی کنید رنگ کفش و واکس یکی باشد. یعنی اگر کفشتان قهوه ای است؛ واکس قهوه ای انتخاب کنید.

واکس جامد را به وسیله برس کفش روی کفش پخش می کنیم. با برس کفش نیز می توان آن را پاک کرد.

انواع واکس کفش چرم ستاره _ charmbazan

واکس مایع

یکی از انواع واکس کفش همانطور که از اسم این نوع واکس مشخص است؛ واکس مایع است.

قبل از واکس زدن، بخوبی باید ظرف واکس را تکان دهیم. با استفاده از اسفنج می توان واکس مایع را روی سطوح پخش کرد.

واکس مایع بیشتر به عنوان براق کننده و جلادهنده به محصولات چرم کاربرد دارد. پس از آن نمی توان به تنهایی برای واکس زدن استفاده کرد.

واکس کفش مایع _ چرمبازان

واکس اسفنجی

واکس اسفنجی بیشتر در کفش چرم ورنی کاربرد دارند. برای براق کردن کفش ورنی بکار می رود. همانند واکس مایع، واکس اسفنجی را به تنهایی نمی توان برای واکس زدن بکار برد. در ادامه واکس مناسب کفش ورنی را معرفی می کنیم.

به کفش چرم چی بزنم؟ _ چرم بازان

واکس اسپری

یکی دیگر از انواع واکس کفش ، حالت اسپری می باشد. واکس اسپری بر روی کفش اسپری می شود. برای کفش چرم جیر این نوع واکس مناسب است. توجه کنید واکس را به صورت منظم و مساوی روی کفش اسپری کنید. با این کار همه جای کفش یک رنگ می شود.

واکس اسپری کفش

واکس کرمی

واکس کرمی یا واکس خمیری نوعی دیگر از انواع واکس کفش می باشد. برای براق کردن کفش بعد از واکس زدن از واکس خمیری یا همان کرمی استفاده می شود.

روش استفاده از واکس خمیری بدین صورت است. اول کفش را واکس بزنید. سپس بعد از اینکه واکس بخورد کفش رفت؛ با واکس خمیری آن را براق کنید.

انواع واکس کفش چرم طبیعی

واکس بی رنگ

ممکن است کفشی بخرید که واکس همرنگ آن پیدا نشود. هم چنین در کفش ورنی نمی شود از واکس جامد رنگی استفاده کرد. چاره ی کار واکس بی رنگ می باشد. واکس بی رنگ را می توان برای هر رنگی از کفش استفاده کرد. واکس بی رنگ می توان جامد باشد یا حالت های دیگر نیز داشته باشد.

پیشنهاد: مقاله آموزش واکس زدن کفش می تواند برایتان مفید باشد.

انواع واکس کفش چرم بازان

خرید کفش چرم طبیعی برای همه ما لذت بخش است. کفش چرم طبیعی بخاطر کیفیت و زیبایی و دوام خود، طرفداران فراوانی دارد. اما اگر از کفش چرم بخوبی مراقبت نشود؛ عمر کوتاهی خواهد داشت.

نگران نباشید با خرید وسایل مراقبت از کفش از جمله واکس کفش می توانید عمر کفش را زیاد کنید. خرید وسایل مراقبت از کفش اگرهم هزینه داشته باشد، ارزشش را دارد.

خبر خوب اینکه اصلا لازم نیست برای خرید واکس کفش و دیگر وسایل نگهداری کفش هزینه کنید. با خرید کفش چرم از سایت چرمبازان، واکس کفش و برس و فرچه و پاشنه را بصورت رایگان دریافت کنید.

شما نیز هم اکنون برای خرید کفش چرم طبیعی کلیک نمایید.

مقاله “انواع واکس کفش چرم” چقدر برایتان مفید بود؟ شما از انواع واکس کفش چرم کدام را استفاده می کنید؟ روش استفاده شما از واکسها به چه صورت است؟ لطفا نظرتان را بیان کنید. اگر سوالی دارید، شماهم روی آیکن واتساپ کلیک کنید و سوالتان را بپرسید.

با تقدیم احترام

محمد عبانژاد: چرم بازان

امتیاز 3.50 از 10 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی پیش آمده؟ کلیک کنید
×