کفش هشترک چیست؟ کفش بروژ چیست؟ آیا فرق دارند؟

کفش بروگ چیست؟

سلام دوست عزیز و شیک پوش، به سایت چرم بازان خوش آمدی. شاید هنگام گشت و گذار در بازار یا وبگردی کفش هایی به نام کفش بروژ توجه شما را به خود جلب کند. کفش بروژ چیست؟ کفش هشترک چیست؟ کفشهای بروگ چیست؟ کفش hashtrag چیست؟ آیا این چهار مدل کفش باهم فرق می کنند؟ تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

کفش بروژ چیست؟

کفش بروژ ابتدا در اسکاتلند و  ایرلند ساخته شده است. ابتدا این مدل کفش برای کسانی بود که در بیرون از خانه کار می کردند و داشتن سوراخ بر روی رویه باعث می شد آب باران درون کفش نماند. البته امروزه این سوراخ ها بیشتر جنبه ی تزیینی دارند. اینکه این مدل کفش ها چگونه بوجود آمده اند مهم نیست. مهم این است که آنها را بشناسیم و بتوانیم آنها را ست کنیم.

نکته: بعضی افراد به کفش بروژ، کفش بروگ می گویند که هیچ فرقی ندارد.

کفش هشترک چیست؟

در واقع کفش هشترک (کفش hashtrag) همان کفش بروژ یا همان کفش بروگ است. یعنی در فارسی به کفش بروژ،کفش هشترک می گویند. ما نیز زمانی که با تولید کنندگان کفش صحبت می کردیم به تمامی مدل های کفشهای بروژ می گفتند کفش هشترک.

پس این چهار اسم کفش درواقع به یک نوع کفش اشاره می کنند. به عبارتی یک نوع کفش چهار اسم مختلف دارد. هر چهار اسم صحیح است و کاربرد دارد.

بروژ نام مدل کفش نیست

وقتی می گوییم کفش، بروگ است؛ منظور ما اشاره به یک مدل کفش نیست. بروگ در واقع طرحی است که می تواند بر روی انواع مدل کفش قرار بگیرد. برای مثال آکسفورد یک چهارم بروگ یا دربی نیم بروگ یا دربی وینگتیپ و….. .

پس طرح بروگ می تواند روی هر مدل کفشی اجرا شود.

پیشنهاد: مقاله آشنایی با انواع کفش مردانه می تواند برایتان مفید باشد.

انواع کفش بروژ

یک چهارم بروگ

فقط در قسمت سرپنجه ی کفش سوراخ ها دیده می شود و بقیه ی قسمت ها هیچ سوراخی ندارند. این مدل ساده ترین و رسمی ترین طراحی را در بین انواع بروگ دارد.

کفش بروگ چیست

نیم بروگ

قسمت سرپنجه و میانی و پشت کفش دارای سوراخ است . تعداد و مقدار سوراخ های این مدل از یک چهارم بروگ بیشتر است.

کفش هشترک چیست

بروگ کامل یا کفش وینگتیپ

اگر بخواهیم سریع این مدل را تشخیص دهیم باید به دو نکته توجه کنیم. اول اینکه یک خط دارای سوراخ دارد که تا میانه ی کفش امتداد دارد و دوم اینکه اگر کفش را بپوشیم و نگاه کنیم دوتا شکل شبیه حرف (m) می بینیم.

کفش بروژ چیست

بروگ بالچه بلند

در بروگ بالچه بلند هم شکل شبیه (m) داریم ولی خط دارای سوراخ تا انتهای کفش ادامه دارد. این طرح شلوغ ترین نوع بروگ محسوب می شود.

انواع کفش بروگ مردانه

تفاوت کفش بروژ و کفش وینگتیپ

همانطور که دیدید کفش وینگتیپ تنها یکی از انواع بروگ است. به عبارتی وینگتیپ زیر مجموعه ی بروگ است . پس می توان گفت هر کفش وینگتیپ یک نوع بروگ است ولی هر بروگی،وینگتیپ نیست.

انواع کفش هشترک ازنظر رسمیت

همانطور که قبلا هم گفتیم هرچقدر کفش طراحی ساده تری داشته باشد ، رسمی تر است .پس میزان رسمیت انواع کفش بروژ به این ترتیب است.

  1. یک چهارم بروگ
  2. نیم بروگ
  3. بروگ کامل یا همان وینگتیپ
  4. بروژ بالچه بلند

نکته : در جامعه ی ما همه ی انواع کفش هشترک، کفش رسمی محسوب می شوند.اینطور نیست که مدل بالچه بلند غیر رسمی باشد بلکه میزان رسمیت آن نسبت به یک چهارم بروگ کمی کمتر است.

ست کردن کفش هشترک

فرقی نمی کند کدام مدل از کفش بروگ را انتخاب می کنید. کفش بروژ نوعی کفش رسمی می باشد. شما می توانید با انواع کت و شلوار و لباس بپوشید و ست نمایید. قوانین ست کردن کفش هشترک همان قوانین ست کردن کفش رسمی با کت و شلوار و لباس است .

در مقاله ی ست کردن کفش و لباس مردانه به طور کامل نحوه ی ست کردن کفش های رسمی مردانه ازجمله کفش هشترک یا همان کفش بروژ را توضیح داده ایم.

ست کردن کفش چرم مردانه

دوست عزیز مطلب “کفش بروژ چیست؟ یا همان کفش هشترک چیست؟” تا چه اندازه برایتان مفید بود؟ توانستیم به صورت کامل توضیح دهیم؟ خوشحال می شویم نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید. منتظر مطالب جدید ما باشید. اگر سوالی دارید روی آیکن پایین سمت راست کلیک کنید. باخوشحالی و دوستانه پاسختان را خواهیم داد.

با سپاس فراوان

محمد عبانژاد : مدیر سایت چرم بازان

امتیاز 2.36 از 67 رای

این نوشته در کفش ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

2 دیدگاه برای “کفش هشترک چیست؟ کفش بروژ چیست؟ آیا فرق دارند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال دارید؟ کلیک کنید
×
پشتیبانی واتساپ Whatsapp chat
پشتیبانی تلفنی Whatsapp chat
2 +