کفش چیست؟ آشنایی با معنی کفش و اجزای آن

کفش چیست؟ معنی کفش

سلام دوست گرامی. به سایت چرم بازان خوش آمدی. همه ی ما هرروزه کفش می پوشیم. ولیکن ممکن معنی دقیق آن را ندانیم. برای پاسخ به این سوال معنی «کفش چیست؟» را در منابع معتبر مانند فرهنگ لغات بررسی می کنیم. تا انتها همراه ما باشید.

کفش چیست؟

آنچه از چرم می دوزند و بپا می کنند. پاپوش،پاافزار،لالکا،لکا و لخا هم می گویند.(فرهنگ لغت معین)

پوششی برای محافظت از پا، پاپوش،پاافزار (فرهنگ لغت عمید)

کفش یا موزه پاافزاری است برای محافظت و راحتی پای آدمی هنگام انجام کارهای مختلف(دانشنامه عمومی)

منظور از کلمه کفش چیست؟

در زبان عامیانه وقتی می گوییم کفش چیست؟ کمی معنی آن با فرهنگ لغت فرق می کند. درواقع باگذشت زمان معنی و مفهوم کلمات ممکن است کمی دچار تغییرو تحول شود.

امروزه می دانیم که کفش از جنس های مختلف تهیه می شود. علاوه بر چرم طبیعی، چرم مصنوعی،پارچه و مواد مصنوعی درساخت کفش بکار می رود. هم چنین مدل های مختلفی بوجود آمده اند. شکل و تنوع کفش ها بسیار زیاد شده است.

امروزه منظور از کفش به همه ی انواع کفش گفته می شود. کفش رسمی، کفش اسپرت، دمپایی،چکمه و نیم بوت و… تنها بخشی از انواع مختلف کفش هستند.

پیشنهاد: مقاله راهنمای خرید آنلاین کفش اطلاعات شما را بیشتر می کند.

اجزای کفش

لژ کفش

لژ کفش چیست؟ این قسمت نوعی زیره و پاشنه کفش است. با این تفاوت که لژ کفش به صورت پیوسته تا قسمت پنجه ادامه دارد. کفش لژدار در کفش های زنانه نسبت به کفش های مردانه کاربرد بیشتری دارد.

البته برخی افراد فکر می کنند اگر زیره کفش به صورت لژدار باشد یعنی آن کفش طبی است. البته این تصور اشتباه است و معیارهای مختلفی برای کفش طبی وجود دارد.

کفی کفش

کفی کفش چیست؟ این قسمت درواقع نوعی لایه به شکل کف پا می باشد. این لایه درون کفش قرار داده می شود و در تماس مستقیم با پا و جوراب قرار می گیرد.

کفی کفش از جنس ها و کیفیت های مختلف تهیه می شود. بعضی کفی ها قابل تعویض هستند و بعضی ها نه.

پیشنهاد: مقاله اجزای کفش اطلاعات شما را بیشتر می کند.

مقاله “کفش چیست؟” چقدر مفید بود؟ آیا اطلاعاتتان درمورد کلمه کفش بیشتر شد؟شما چه اطلاعات جالبی راجع به کفش می دانید؟ لطفا دیدگاهتان را درمیان بگذارید.درصورت داشتن سوال یا پیشنهاد روی آیکن کلیک کنید. دوستانه پاسختان را می دهیم.

با احترام

چرم بازان (charmbazan.com)

امتیاز 3.67 از 6 رای

این نوشته در کفش ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال دارید؟ کلیک کنید
×
پشتیبانی واتساپ Whatsapp chat
پشتیبانی تلفنی Whatsapp chat
2 +