نام اصلی کفش کالج چیست؟ تفاوت کفش لوفر و کالج چیست؟

کفش کالج چیست؟

درود بر شما. همه ی ما هنگامی که نام کفش کالج را می شنویم؛ ناخودآگاه کفش هایی با پاشنه ی کوتاه که قسمت هایی از پا هنگام پوشیدن آن نمایان است به ذهنمان می رسد. ولی خوب است بدانید نام واقعی کفش کالج ،کالج نیست. کفش کالج چیست؟ تفاوت کفش لوفر و کالج کدام است؟ برای یافتن پاسخ این سوالات و سوالات دیگر تا انتها با چرمبازان همراه باشید.

کفش کالج چیست؟

تمامی کفش هایی که ما در ایران به نام کفش کالج می شناسیم در واقع همان کفش لوفر هستند یعنی ما به اشتباه به کفش لوفر می گوییم کفش کالج. پس نام اصلی کفش کالج، کفش لوفر است.

کفش لوفر چیست؟

همانطور که گفتیم؛ کفش کالج همان کفش لوفر می باشد. در کشور ما اصطلاح کالج جا افتاده است.

تاریخچه کفش کالج چیست؟

در مورد اینکه کفش لوفر برای اولین چگونه درست شده است؛ دو داستان متفاوت وجود دارد. بعضیها آن را به انگلیس نسبت می دهند و بعضی ها خاستگاه کفش لوفر را نروژی می دانند. در واقع مهم نیست که کدام یک درست است. مهم این است که ما بتوانیم درست از کفش لوفر استفاده کنیم.

تفاوت کفش لوفر و کالج چیست؟

چرا به کفشهای لوفر، کالج می گوییم؟ چرا اصطلاح لوفر در بین ایرانی ها رواج ندارد؟

برای پاسخ به این سوال ابتدا باید معنی کالج (collage) را بدانیم. کالج به معنی دانشکده و دانشگاه می باشد. پس کفش کالج کفشی است که مناسب پوشیدن برای محیط دانشگاهی است. در واقع کفش کالج اشاره به یک مدل خاص ندارد برای مثال شما می توانید در محیط دانشگاه(کالج) کفش لوفر بپوشید یا کفش اسپورت یا نیم بوت.

اینکه در ایران برای اولین بار چه کسی به کفش لوفر،کفش کالج گفت معلوم نیست. این اصطلاح غلط بین مردم پخش شده است و همه آن را قبول کرده اند. اگر به یک مغازه کفش فروشی بروید و بگویید کفش لوفر می خواهم.  شاید منظور شما را ندانند. چنانچه بگویید کفش کالج می خواهم فورا یکی از مدل های کفش لوفر را به شما نشان می دهند!

تفاوت کفش لوفر و کفش کالج چیست؟ درواقع این دو عبارت به یک مدل کفش اشاره دارند. ما ایرانی ها به کفشهای لوفر می گوییم کفش کالج.

پیشنهاد می کنیم از این به بعد به جای اصطلاح غلط کفش کالج، بگوییم کفش لوفر.

کاربرد کفش کالج چیست؟

می توان گفت کفش کالج یا بهتر بگوییم کفش لوفر را می توان در تمام موقعیت های غیررسمی (استایل غیررسمی) که شامل استایل خیابانی ، سفر کردن ،مهمانی دوستانه ،رفتن به دانشگاه (دانشجوها) و خلاصه هر موقعیت دیگری پوشید. بنابراین کفشهای لوفر نوعی کفش غیررسمی و کلاسیک می باشند.

پس این مدل کفش ها فقظ مختص محیط دانشگاهی نیست.

برخی افراد این مدل کفشها را با کت و شلوار در محیط رسمی مانند مجالس عروسی و … می پوشند. این کار اشتباه است. پیشنهاد می کنیم این کار را نکنید.

برخی دیگر برعکس حالت بالا عمل می کنند و کفش کالج را با شلوار جین می پوشند. این کار نیز توصیه نمی شود. تا وقتی کفش های اسپرت هست چرا باید با شلوار جین کفش لوفر بپوشید؟

مشخصات کفش کالج چیست؟

 • پاشنه ی کوتاهی دارند (1تا 1.5 سانت)
 • یک نوار U شکل روی کفش قرار دارد.
 • قسمت هایی از پا را پوشش نمی دهد و قوزک پا بیرون است.
 • بدون بند هستند.
 • دارای زیره می باشد.
 • پوشیدن آن ها راحت است و نیاز به پاشنه کش ندارند.
 • بایستی با جوراب پوشیده شوند.

کفش کالج چیست

انواع کفش کالج چیست؟

کالج منگوله دار (تاسل)

تفاوت کفش لوفر و کالج

لوفر گوچی یا هورس بیت

کفش کالج یعنی چه

کالج پاشنه بلند

کفش زنانه کالج پاشنه بلند

کفش لوفر پنی

کفش کالج چیست؟

کفش لوفر کلیته

تفاوت کفش لوفر و کالج

کالج بلژیکی

کف لوفر بلژیکی

کفش کالج سگک دار

کفش سگک دار

کفش لوفر ساده

چرم بازان

وجه تمایز کفش کالج چیست؟

کفش های اسلیپر و رانندگی و موکاسین و قایقی از لحاظ شکل بسیار شبیه کفش لوفر هستند. ولی تفاوت هایی دارند که بایستی آن ها را بدانیم. اسامی آن ها را به جای هم بکار نبریم.

پس مدل ها و کفشهایی که در زیر معرفی می کنیم؛ لوفر یا کالج نیستند.

مشخصات کفش اسلیپر

 • پاشنه ی کوتاهی دارند (1تا 1.5 سانت)
 • نوار U شکل روی کفش قرار ندارد.
 • قسمت هایی از پا را پوشش نمی دهد و قوزک پا بیرون است.
 • بدون بند هستند.
 • دارای زیره می باشد.
 • پوشیدن آن ها راحت است و نیاز به پاشنه کش ندارند.

درواقع فرق کفش لوفر و اسلیپر در این است که کفش لوفر نوار U شکل دارد.

کفش اسلیپر

مشخصات کفش موکاسین

نیازی نیست سردرگم شوید. چون کفش موکاسین در ایران تولید و پوشیده نمی شود. کفش موکاسین زیره ندارد. از یک تکه چرم ساخته می شود. هم چنین پاشنه هم ندارد.

اگر یک زمانی یک جایی کفش موکاسین خریدید بایستی بدانید که این کفش را باید در خانه یا مسافت های خیلی کوتاه بپوشید. کفش موکاسین مناسب پیاده روی نیست.

کفش موکاسین

مشخصات کفش رانندگی

کفش رانندگی همانطور که از نامش پیداست مخصوص رانندگی است نه کار دیگر. یعنی نمی شود برای پیاده روی یا استایل خیابانی استفاده کرد. کفش رانندگی همانند کفش موکاسین زیره ندارد ولی برآمدگی از جنس پلاستیک دارند که عمر آن را افزایش می دهد . برآمدگی پلاستیکی می تواند کوچک یا بزرگ باشد.

نکته ی جالب اینکه کفش رانندگی چندان برای رانندگی مناسب نیست. درواقع اسم آن کفش رانندگی است.

بیشتر بدانید: آموزش خرید آنلاین کفش

کفش رانندگی

مشخصات کفش قایقی

کفش قایقی مناسب پوشیدن در قایق است و می توان بدون جوراب آن را پوشید . کفش های قایقی بند دار هستند و معمولا تعداد سوراخ بند آن ها 4عدد است . هم چنین زبانه ی کوچکی دارند. کفش قایقی

جنس کفش کالج چیست؟

کفش لوفر چون یک کفش راحتی و مناسب استایل خیابانی است ، بیشتر جوانان به کیفیت آن اهمیت نمی دهند. در نتیجه بیشتر از همه جنس چرم مصنوعی تولید می شود و چرم طبیعی صاف در رتبه ی بعدی قرار دارد. به طور کلی از نظر جنس رتبه بندی زیر وجود دارد.

پیشنهاد می کنیم هنگام خرید به سراغ جنس های باکیفیت بروید. چون کیفیت به مرور زمان ارزش هزینه ای که کرده اید را نشان خواهد داد.

 1. چرم طبیعی
 2. چرم مصنوعی
 3. چرم جیر
 4. چرم طبیعی با زیره ی چرم
 5. سایر جنس ها به مقدار خیلی کم مثلا چرم ورنی طبیعی

اگر جنس کفش لوفر که خریده اید، از چرم طبیعی است. پیشنهاد می کنیم مقاله مراقبت از کفش چرم را نیز مطالعه نمایید.

کفش لوفر را با چه شلواری بپوشیم؟

کفش های لوفر را می توان با بسیاری از شلوار ها با جنس های مختلف ست کرد. در زیر لیست شلوار هایی که می توان با کفش لوفر پوشید آورده ایم.

 • شلوار پارچه ای
 • شلوارکتان
 • شلوار کنف

کفش کالج با شلوار لی

همانطور که می دانید هم کفش لوفر و هم شلوار لی عالی هستند.

چرم بازان (charmbazan.com) توصیه می کند کفش لوفر را با شلوار لی نپوشید. شلوار لی با کفش های اسپورت بخوبی ست می شود. پوشیدن کفش کالج با شلوار لی ظاهر خوبی ندارد.

کفش کالج چگونه ست می شود؟

قوانین ست کردن کفش کالج چیست؟ برای ست کردن رنگ کفش لوفر ما 4 مدل جداگانه معرفی می کنیم هرکدام را که دوست داشتید انتخاب کنید.

 1. پیروی از قوانین ست کردن کفش رسمی

همانطور که در مقاله ست کردن کفش چرم مردانه گفتیم ، می توانیم از همان قوانین برای ست کردن رنگ کفش لوفر با شلوارخود استفاده کنیم.

 1. ست کردن کفش لوفر با بالا پوش

در این مدل ما رنگ کفش لوفر را با بالا پوش یعنی پیراهن یا تی شرت یا پولوشرت ست می کنیم.

 1. ست کردن با رنگ کمربند

می توانیم رنگ کفش را با کمربند ست کنیم و رنگ شلوار و پیراهن را به دلخواه انتخاب کنیم.

 1. هرچه دلتان می خواهد

اگر انتخاب رنگ خاصی برای کفش لوفر و رنگی دیگر برای شلوار و رنگ دیگر برای پیراهن به شما احساس خوبی می دهد. پس حتما آن را امتحان کنید.

با کفش لوفر جوراب بپوشیم یا نه؟

بله بایستی حتما جوراب بپوشیم. اگر می خواهید جوراب شما دیده نشود پیشنهاد می کنیم از جوراب کفی استفاده کنید. نپوشیدن جوراب با کفش لوفر هم غیر بهداشتی است و به سلامت شما آسیب می رساند.هم چنین عمر کفش شما را کاهش می دهد و کفش شما را بدبو می کند.

شما می توانید از جوراب کفی ،جوراب نیم ساق استفاده کنید. البته اگر طرفدار استایل کلاسیک هستید و نمی خواهید ناحیه مچ پایتان دیده شود؛ می توانید جوراب ساقدار بپوشید.

رنگ جوراب را با رنگ شلوار یکی انتخاب کنید. این کار باعث می شود کفش و شلوار بهتر دیده شوند.

رسمیت کفش کالج چیست؟

تمامی مدل های کفش لوفر غیر رسمی هستند. نمی توان آن ها را با کت و شلوار یا برای استایل رسمی پوشید. اگر از جمله کسانی هستید که طرفدار پوشیدن کفش لوفر با کت و شلوار هستید. پوشیدن کفش لوفر با کت و شلوار توسط آقایان دیگر کشور ها را دلیل طرفداری خود می دانید. باید بگوییم حداقل در ایران پوشیدن کفش لوفر با کت و شلوار پسندیده نیست.

از نظر چرم بازان هر کسی هم که این ست را انتخاب می کند ، انتخاب درستی نکرده است. پس پوشیدن کفشهای کالج با کت و شلوارهای رسمی ممنوع.

دلایل رسمی نبودن کفش لوفر

 • چند نفر از رئیس اداره یا مسئولان یا کسانی که در محیط رسمی کار میکنند را با کفش لوفر دیده اید؟
 • چون قوزک پا در این مدل کفش معلوم است برای محیط رسمی پسندیده نیست .
 • بعضی انواع کفشهای لوفر دارای تزیینات مثل منگوله و… هستند.
 • استفاده از رنگ های جیغ در بعضی مدل ها، باعث غیررسمی شدن می شود.

مقاله “کفش کالج چیست؟” چقدر برایتان مفید بود؟ تفاوت کفش لوفر و کالج را بخوبی درک کردید؟ آیا با همه انواع کفشهای کالج مردانه و زنانه آشنا شدید؟ کدام مدل ها را می شناختید؟ کدام مدل ها را با مطالعه این مقاله شناختید؟ اگر سوال یا پیشنهادی دارید نظر بدهید یا روی آیکن پایین سمت راست کلیک کنید. دوستانه پاسخگویتان هستیم.

با تقدیم احترام

چرم بازان : انتخاب ممتازان

امتیاز 4.05 از 22 رای

این نوشته در کفش ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال دارید؟ کلیک کنید
×
پشتیبانی واتساپ Whatsapp chat
پشتیبانی تلفنی Whatsapp chat
2 +