کفش صندل چیست؟

کفش صندل چیست؟_چرم بازان_محمد عبانژاد

درود برشما همراه خوش سلیقه و آراسته. شاید با شنیدن کلمه ی صندل ذهنتان صندل هایی که روی آن می نشینیم را یادآوری کند. ولی نکته ی جالب اینکه کفشی به نام صندل نیز وجود دارد. کفش صندل چیست؟ تا انتها با چرمبازان همراه باشید.

کفش صندل چیست؟

کفش صندل یکی از انواع کفش می باشد. ویژگی اصلی کفش صندل این است که قسمت های زیادی از پا را پوشش نمی دهد. درواقع قسمت های زیادی از پا در تماس مستقیم با هوا و نورمحیط قرار دارند.

کفش صندل چیست؟ کفشی بنددار و روباز و سبک می باشد. قسمت های کمی از پا را پوشش می دهد. در برخی مدلها  با بندی که در پشت مچ پا قرار می گیرد، بسته می شوند. مناسب پوشیدن در هوا و فصلهای گرم می باشد.

تفاوت دمپایی با کفش صندل چیست؟

دمپایی و کفش صندل شباهت ها و تفاوت هایی دارند ولی یکی نیستند.

شباهت آنها در این است که هردو قسمت های زیادی از پا را پوشش نمی دهند.

تفاوت آنها در این است که کفش صندل حالت بنددار دارد. درحالیکه دمپایی رویه یکسره دارد. هم چنین شکل کفش صندل رسمی تر و شیک تر از دمپایی است. دمپایی ها معمولا از جنس پلاستیک ساخته می شوند. ولی کفش صندل از جنس های مختلف درست می شود.

کفش صندل برای پوشیدن در محیط بیرونی و استایل خیابانی مناسب است. دمپایی را فقط باید در محدوده خانه و حیاط خانه پوشید.

بیشتر بدانید: پوشیدن کفش بدون جوراب درست است یا نه؟

تفاوت صندل و دمپایی_charmbazan

انواع کفش صندل چیست؟

کفش صندل از لحاظ جنس و شکل انواع مختلفی دارد. انواع کفش صندل چیست؟ در زیر به چندمورد اشاره کرده ایم. لازم به ذکر نیست که کفش صندل انواع زنانه و دخترانه هم چنین مردانه و پسرانه دارد.

کفش صندل ازلحاظ جنس

همانطور که ذکر کردیم، کفش صندل ازلحاظ جنس از مواد مختلفی ساخته می شود.

چرم طبیعی ، چرم مصنوعی، پارچه، مواد ترکیبی ازجمله موادی هستند که کفشهای صندل را با آنها می سازند.

کفش صندل جلوبسته

کفش صندل جلوبسته نوعی صندل می باشد که قسمت جلویی آن بسته است و قسمت پشتی آن باز می باشد. معمولا قسمت رویه طراحی ساده دارد.

انواع کفش صندل_چرم بازان

کفش صندل بنددار

این نوع از صندلها بندی دارند که در قسمت پشت پا قرار می گیرد. خوبی این مدل این است که کفشتان هنگام راه رفتن از پایتان درنمی آید.

کفش صندل چیست؟_چرمبازان

صندل با بند دورمچ پا

این نوع صندل ها هم نوعی صندل بنددار محسوب می شوند. با این تفاوت که بند کفش در دور مچ پا قرار می گیرد. این مدل اکثرا در صندل زنانه و دخترانه دیده می شود.

انواع صندل زنانه_چرم بازان

صندل انگشتی

کفشهای صندل انگشتی به صندلی می گویند که انگشت شست پا درون آن قرار می گیرد. صندل انگشتی نیز باعث می شود کفشتان به راحتی موقع راه رفتن از پایتان درنیاید.

انواع کفش صندل چیست؟_چرم بازان

صندل پاشنه دار

همانطور که از نام این صندل ها مشخص است؛ این صندل ها مخصوص بانوان می باشد. شکل پاشنه در صندل پاشنه دار می تواند ساده، لژدار یا پلتفرمی باشد.

انواع صندل زنانه_charmbazan

صندل تخت

صندل تخت اشاره به صندل هایی دارد که زیره ی آنها ارتفاع کمتر از یک سانتی متر دارند. البته در پوشیدن این نوع صندل ها زیاده روی نکنید. چون در درازمدت برای سلامتی شما مضر است.

بیشتر بدانید: مشخصات کفش مناسب کدام اند؟

کفش صندل تخت_چرمبازان_چرم بازان

کفش صندل ساده

کفشهای صندلی که هیچ کدام از ویژگی های بالا را نداشته باشد؛ در این دسته بندی قرار می گیرد. صندل ساده ، جلوباز و بدون بند و بدون پاشنه هستند.

مقاله “کفش صندل چیست؟” چقدر مفید بود؟ شما چه نوع صندلی پیشنهاد می دهید که به لیست اضافه کنیم؟ کدام نوع صندل را می پوشید؟ لطفا نظرتان را بیان نمایید.

  • سایت چرم بازان را به دوستان و علاقه مندان به محصولات چرم طبیعی معرفی نمایید.

با تقدیم احترام

محمد عبانژاد: مدیر سایت چرم بازان

امتیاز 3.53 از 15 رای

این نوشته در کفش ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال دارید؟ کلیک کنید
×
پشتیبانی واتساپ Whatsapp chat
پشتیبانی تلفنی Whatsapp chat
2 +